Noorpurjetajad jahtisid meistrivõistluste esimesi punkte

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandik Hendrik Holtsmann seilas Saaremaal Laser 4,7 klassis Eesti roolimeeste arvestuses kolmanda koha vääriliselt. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Svertpaadipurjetajate Eesti lahtiste meistrivõistluste avaetapil Saaremaal selgus paremus kuues paadiklassis, neist kolmes seilasid Pärnu jahtklubi sportlased.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis hõivasid pjedestaali Läti purjetajad: regati võitis Emils Amsils, teiseks tuli Eduards Mucins ja kolmas oli Agate Einause.

Pert Salundi sai 77 konkurendi seas parima pärnakana kümnenda koha, Andrias Sepp oli 11., Angeliina Maria Isabel Õunap 12., Lisbeth Taggu 14., Karel Ratnik 15. Angus Aarna Ant 16., Kardo Remi Kaar 30. ja Dagne Aasmaa 46.

Zoom8 klassis võitis regati Tallinna kalevlanna Karolin Härm, talle järgnesid Aleksander Kuusik Rein Ottossoni purjespordikoolist ja Pärnu treenerite käe all purjetamistarkusi õppinud Romi Safin, kes sellest hooajast võistleb Kalevi jahtklubi lipu all. Pärnu nooredei mahtunud seekord liidrite hulka, Kirill Semenov lõpetas regati 24. ja Liise Väliste 27. kohal.

Klassis Laser 4,7 purjetas esimese auhinna vääriliselt lõunanaaber Roberts Stals-Buls, võitjale järgnesid kaasmaalane Eduards Plavins ja Tallinna poiss Sten-Markus Andresson. Esimese kuue huka mahtusid veel Mattias-Johan Kangur Kalevi klubist, mullu Zoom8 klassis Euroopa kulla võitnud pärnakas Hendrik Holtsmann ja tallinlane Georg Ristal. Johanna Taggu sai 34 võistleja seas 14. koha, Kaur Oskar Volt oli 20. ja Martin Maslov 31.