Pärnumaa turvas ja puit jõuab otsapidi Aasiasse

Sirle Matt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
ASB Greenworld Eesti juhi Jüri Tiidermanni teatel jõuavad nende turbatooted Aasia riikidest valdavalt Hiinasse.
ASB Greenworld Eesti juhi Jüri Tiidermanni teatel jõuavad nende turbatooted Aasia riikidest valdavalt Hiinasse. Foto: Mailiis Ollino

Kaubandus- ja tööstuskoja Pärnumaa esindusest on kolmandatesse riikidesse eksportimiseks tänavu välja antud umbkaudu 300 kauba päritolu tõendavat sertifikaati kuus, ent Aasiasse viiakse meie kaupa vähe.

Kaubandus-tööstuskoja Pärnu esinduse juhataja Toomas Kuuda teatel on põhilised ekspordi sihtriigid ­lähinaabrid: Soome, Rootsi, Norra, Läti, Venemaa, Saksamaa. Aasiasse pürgides peab kauba maht olema küllalt suur, et huvi tekitada. “See on paljuski mahubisnis,” seletas ta.

Kuuda sõnade kohaselt lähetatakse Pärnumaalt Aasiasse peamiselt ümarpalke, turvast. Ta märkis, et meie kandis tegutseb mitu elektroonikatootjat, aga nemad ei müü oma toodangut otse. Turustus käib emafirma kaudu, Pärnus asub üksnes tootmisüksus.

“Paljuski ei otsusta meie ette­võtted ise turgude üle. Need tooted võivad Aasiasse välja jõuda küll,” pakkus Kuuda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles