Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees

Rannaliivale sõitjaid ootab noomitus või trahv

1 min lugemist
Pärnus Raeküla rannas sõitis kaks autot otse veepiirile. FOTO: Erakogu

Keskkonnainspektsioon asus nädalavahetusel laekunud info ja fotode põhjal menetlema Pärnus Raeküla rannas veekogu piiranguvööndit eirates otse rannaliivale sõitnud autojuhtide rikkumist.

Laupäeval nähti Raeküla rannas merest vaid mõnekümne meetri kaugusel sõiduautosid Dacia ja Chrysler, mille juhid perega rannamõnusid nautisid.

Keskkonnainspektsiooni nõuniku Leili Tuule sõnade kohaselt selgitatakse välja autode omanikud ja võetakse nendega ühendust.

Esmarikkumise korral piirdutakse Tuule kinnitusel tavaliselt sõidukijuhile hoiatuse tegemisega. Kui rikkumine on korduv, võib inspektsioon ranna või kalda kaitse nõuete rikkumise eest karistada kuni 300 trahviühiku ehk kuni 1200 euro suuruse rahatrahviga.

Nõuniku sõnade järgi põhjendavad rikkujad oma tegu tavaliselt siltide ja keelumärkide puudumisega, mistõttu ei olda piiranguvööndist ega seal sõitmise keelust teadlikud.

Tuule jutu järgi esineb keelust üleastumisi aasta läbi, kuid probleemid sagenevad kevadel ja suvel, kui inimesed suunduvad loodusesse puhkama ja vaba aega veetma.

Pärnus Raeküla rannas sõitis kaks autot otse veepiirile. FOTO: Erakogu

Keskkonnainspektsiooni nõunik märkis, et kui keegi märkab rannaliivale sõitnud autot, oleks mõttekas sellest kohe teatada valvetelefonil 1313. Sealt edastatakse info maakonna inspektoritele, kes saavad kiiresti reageerida. Fotod võib saata e-posti aadressil 1313@112.ee.

Looduskaitseseadusega on kõigi veekogude suhtes kehtestatud piiranguvöönd, mille eesmärk on kaitsta rannal või kaldal looduskooslusi ehk taimestikku, linde, loomi ja säilitada puhkamisvõimalusi.

Piiranguvööndi laius sõltub veekogu suurusest. Läänemere ja suuremate järvede piiranguvöönd on 200 meetrit, üle kümne hektari suurusel järvel või veehoidlal ja suurematel jõgedel 100 meetrit. Väikestel veekogudel on kalda piiranguvööndi ulatus 50 meetrit.

Piiranguvööndis tohib sõita ainult selleks ette nähtud teedel. Erandi moodustavad juhtumid, mis on seotud haljasala hooldustöödega tiheasustusalal, kalapüügiks vajaliku veesõiduki vetteviimise või metsa- või põllumajandustöödega maatulundusmaal.

Kuna tegemist on seadusega kehtestatud üldise nõudega, siis seda keeldu kõikide veekogude kallastele püstitatavate märkidega ei dubleerita.

Seotud lood
14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto