Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees

Jahimeeste selts: karude jooksuajal tasub olla ettevaatlik

1 min lugemist
Pruunkaru. Foto on illustratiivne. FOTO: Arvo Meeks

Karudel on praegu jooksuaeg, mistõttu on nad tavapärasest aktiivsemad ja satuvad sagedamini inimestega kokku, mistõttu Eesti jahimeeste selts (EJS) soovitab olla metsas ettevaatlik.

EJS tuletab seoses karurünnakuga Tartumaal meelde ohutusmeetmed, mida metsloomadega kohtumisel tuleks järgida.

„Hiljuti fotograafi rünnanud karu tundub olevat ajendanud ootamatu kohtumine,“ ütles seltsi president Margus Puust. „Välistatud pole seegi, et eemal võisid olla pojad, keda karu kaitses,“ selgitas Puust ja lisas, et „väide, et karu ründas sellepärast, et teda Eestis kütitakse, ei vasta tõele“.

„Karude küttimine ei tekita nendes soovi inimesi rünnata,  vastupidi, annab põhjust inimpelguseks, mis kahju ärahoidmise kõrval on üks küttimise eesmärkidest,“ tõdes Puust. „Kindlasti tasub aga karuga kohtudes olla ettevaatlik ja võimalusel lähemat kokkupuudet vältida.“

„Metsas liikujad on aegade jooksul karudega ikka kokku puutunud,“ selgitas EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. „Karu on looduses toiduahela tipus ja inimpelgus säilib temas ainult küttimise tõttu. Kui ei ole küttimissurvet, võtab karu inimest kui konkurenti, keda tuleb maha suruda.”

Selline kohtumine võib Lillemäe sõnutsi lõppeda traagiliselt.

Karujahti on lubatud pidada varitsus- või hiilimisjahina 1. augustist 31. oktoobrini.

Karuga kohtumise ettevaatusabinõud, mille EJS on koostanud, leiab SIIT.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto