R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnumaa omavalitsustest koostas eelarve lühiülevaate vaid Pärnu

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Raha. Foto on illustratiivne.
Raha. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Tänavu koostasid Eesti 79 omavalitsusest oma eelarvest lühiülevaate 35, Pärnumaalt tegi eelarvest ülevaate ainsana Pärnu linn.

Riigihalduse minister Janek Mäggi leiab, et omavalitsuste eelarve peab kogukonnale olema kergesti mõistetav, mistõttu on tervitatav, kui omavalitsused koostavad eelarvest lühiülevaate. See aitab kogukonnal paremini aru saada, kust tulevad omavalitsuste peamised tulud ja milleks kohalik omavalitsus raha kasutab.

“Kui 2016. aastal koostas lühiülevaate 19 protsenti ja eelmisel aastal 31 protsenti omavalitsustest, siis tänavu on see juba 44 protsenti,” võrdles Mäggi. “Omavalitsused mõistavad üha paremini enda kasvavat rolli kohaliku kogukonna teadlikkuse tõstmisel ja avaliku raha kasutamise läbipaistvuse suurendamisel.”

Aprillis saatis rahandusministeerium omavalitsustele tagasisideküsitluse eelarve lühiülevaate koostamise kohta. Tulemuste analüüsis selgus, et kõige aktiivsemad maakonnad on Hiiu- ja Järvamaa, kus eelarve lühiülevaate koostasid kõik omavalitsused. Eelarve lühiülevaadet ei koostanud ükski Jõgeva- ega Saaremaa omavalitsus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles