300kilomeetrine rännak piirilinna lõppes Vapratele Karudele kindla kaotusega

Pärnu Vaprus vs Paide linnameeskond.
Pärnu Vaprus vs Paide linnameeskond. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Jalgpalli Eesti meistriliigas mängiti täna veebruaris käreda pakase tõttu edasi lükatud vutimatš Pärnu Vapruse ja Narva Transi vahel. Piirilinnas Kreenholmi staadionil pidid Vaprad Karud tabeli neljandalt meeskonnalt suure kaotuse vastu võtma.

Enne matši ristisid kihlveokontorid kindlaks võitjaks kodumeeskonna, kelle võidu korral lubati raha 1,01kordselt tagasi maksta. Vaprusel oli sama näitaja 35.

Pärnu teenis kohtumise alguses kümne sekundiga karistuslöögi. Pool minutit hiljem põrkas pall juba väga ohtlikult Transi karistusalas, kuid mänguvahend klaariti.

Suvepealinlased pidid esimese palli võrgust noppima kaheksandal minutil, kui Vadim Mihhailovi tsenderduse suunas täiesti vabalt positsioonilt võrku Dmitrii Barkov.

15. minutil oli taas täpne Barkov, kui koksas kontrarünnakus palli üle Pärnu puurivahi Richard Alandi, kes jooksis Narva ründajale karistusalajoonele vastu.

Sealt edasi jätkus narvalaste domineerimine ja Pärnu väravale anti turmtuld: 25. minutil sai kuuelt meetrilt vabalt löögile piirilinlaste bermuudalasest keskkaitsja Dante Leverock, kelle löök maandus väravapostis.

Mõned minutit hiljem tekkis Vaprusel suurepärane moment, kui kontrarünnakus sai jooksma Tõnis Vihmoja: pärnakate selle hooaja resultatiivseim mees pääses kastigi, kuid ei suutnud Transi kaitsjat Bi Sehi Elysee Iriet üle mängida.

Kui poolaja esimene pool kuulus täielikult kodumeeskonnale, siis enne esimese mänguperioodi lõppu tekkisid nurga- ja karistuslöökide näol omad võimalused ka pärnakatel, kuid väravani need ei viinud. Esimene poolaeg Transile 2:0.

Kui teist poolaega sai mängitud viis minutit, lõi kauni löögi Alandi selja taha Viktor Plotnikov, suurendades edu kolmele väravale. Vaid minutit hiljem sai sama mees uhkes üksilduses, seekord peaga, viielt meetrilt vabalt lüüa, kuid Alandi ilus tõrje päästis halvimast.

56.minutil 4:0: Dmitry Prošin jooksis end värava ette täiesti vabaks ja pidi tsenderduse järel vaid jala vastu panema. Kaks minutit hiljem skooris Mihhailov terava nurga alt - 5:0. Kohtumise viimane tabamus sündis 71. minutil, kui Denis Poliakov keerutas kauni karistuslöögi ristnurka. 6:0.

Samad meeskonnad kohtuvad uuesti teisipäeval Pärnu Rannastaadionil.