“Huvi moedisaini vastu on mul olnud juba väikesest peale, aga ma pole kunagi sellega nii põhjalikult tegelnud kui nüüd, ülikooliajal. Tehnilised teadmised ja oskused õmblemiseks polnud varem eriti head,” avaldab pärnakas.
Pärnu ühisgümnaasiumi õpingute ajal jäi Tiivits silma koolimoesõul, kus noored olid oma kollektsioonid teinud prügist: kilest, plastist, ajalehtedest, purkidest ja kõikvõimalikust muust taaskasutatavast materjalist.
“Soov moeerialal jätkata on suur, aga mulle meeldivad ka joonistamine ja illustreerimine, nii et eriti tore oleks, kui leiaks viisi, kuidas need kaks ühendada.”
Kirke Talu ja “Wicked Raider”
Talu lõpetab tänavu kevadsuvel Eesti kunstiakadeemia nahakunsti ja aksessuaaridisaini eriala ning on juba kogenud ERKI moeetendustel osaleja – see on kõva sõna, sest igaüks ei jää seal sõelale.
Kollektsiooni “Wicked Raider” luues püüdis Talu kriminaali kombel mõelda: analüüsides varga mõttemaailma, püüdis ta kõigepealt aru saada, kuidas too vaatab objekti, ja leida seejärel paremaid disainilahendusi, mil moel muuta rõivad vargakindlaks. Pakkudes ühtpidi suuremat turvatunnet, aitab see mõista varga mõttemaailma, pannes inimese mõtlema ja käituma kavalalt.
“Wicked Raider” eksperimenteerib lõigetega: muudab rõivad aksessuaarideks ja vastupidi, olles vajaduse järgi ümber kujundatavad. Vargakindluse tagavad peidetud ja reguleeritavad mahud, millele on raske ligi pääseda, salataskud ja -lukud, takjapaelad ja mitmekordsed kinnised.
Impulsi suurema kollektsiooni loomiseks sai Talu kunstiakadeemias Marve Riisalu juhendatud aines, kus tudengitele anti ülesanne kujundada vargakindel keha külge käiv kott.