Häädemeeste ei taha terviserada linnale anda

Häädemeeste valla eelkäija Tahkuranna vald tegi juba 2013. aastal taotluse ­Pärnu maavalitsusele raja aluse maa endale saamiseks.

FOTO: Ardi Truija

Pärnu linnavalitsus tegi ettepaneku anda Pärnu linna munitsipaalomandisse Häädemeeste vallas Reiu külas asuv Reiu–Raeküla terviseradade maa-ala avalikult kasutatavaks puhkealaks, aga Häädemeeste vallavolikogu ei nõustunud sellega.

Tellijale

“Pärnu linnavalitsuse hinnangul oleks Pärnu linnal kui maaomanikul suurem võimalus panustada Reiu–Raeküla terviseradade arendamisse ja haldamisse, pakkumaks viise harrastus­spordiga tegelda ja aktiivse puhkuse veetmiseks,” selgitas linnavalitsuse kommunikatsiooniekspert Gerli Kõiv.

Häädemeeste vallavanem Karel Tölp imestas, et Pärnu linn on Reiu–Raeküla terviseraja teema uuesti üles võtnud, sest maa omandiküsimused on varem kokku lepitud. “Linn ei ole meiega seitse–kaheksa aastat Reiu–Raeküla terviseraja maaküsimustes rääkinudki. Meile tuli üllatusena, kui saime maa-ametilt kirja, milles anti teada, et Pärnu linn soovib järsku maad enda omandisse,” ütles Tölp.

Tagasi üles