E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ilmamuutus soosis rabakustutust

Joosep Laik
, reporter
Facebook
Comments
Rääma turbaraba kustutas eile üle poolesaja mehe.
Rääma turbaraba kustutas eile üle poolesaja mehe. Foto: Urmas Luik

Eile puhkenud Rääma turbaraba põlengule suudeti piir panna täna öösel. Täna hommikul algasid 31 hektaril järelkustutustööd, millele aitab kaasa vihmane ilm.

„Kell kaks öösel saadi põleng kontrolli alla ja kustutustöid jätkati hommikul. Praegu on rabas paarkümmend päästjat Pärnu-Jaagupi, Vändra, Häädemeeste ja Tõstamaa komandodest ja Sindi vabatahtlikud päästjad. Järelkustutustöid soosib vihmane tuulevaikne ilm ja tule levik on nüüdseks piiratud 31 hektarini. Kustutustööde juhi sõnutsi võiks põlengule piir saada täna õhtuks, ent põlenguala peab pärast mõnda aega jälgima,” sõnas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Maris Moorits. 

Rääma turbaraba kustutas eile üle poolesaja mehe.
Rääma turbaraba kustutas eile üle poolesaja mehe. Foto: Urmas Luik

Tugeva tuule tõttu levis tuli kiiresti, kõige rohkem oli metsas korraga 53 päästjat paljudest regiooni komandodest. Peale metsakustutuse erimasinate oli kaasatud politsei- ja piirivalveameti helikopter. Tuleoht püsib endiselt väga kõrge, mistõttu tuleb looduses olla üliettevaatlik. Selle aasta 31. maist valitseb kogu Eestis suur tuleoht. Kõrge tuleohuga ajal on keelatud metsas ja maastikul suitsetada, grillida ja lõket teha tohib ainult selleks ette nähtud kohas. Võimalusel tuleks vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist ja veenduda, et auto on pargitud mittesüttivale pinnasele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles