R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linn ei toetanud UKMi ruumide lisaeelarve plaani

Joosep Laik
, reporter
Facebook
Comments
Näituse avamine Uue Kunsti muuseumis, Esplanaadi 10, mille pinnad soovib volikogu opositsioon erakätest linnale üle osta.
Näituse avamine Uue Kunsti muuseumis, Esplanaadi 10, mille pinnad soovib volikogu opositsioon erakätest linnale üle osta. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu linnavalitsus ei toetanud opositsiooni ettepanekut planeerida lisaeelarvesse pool miljonit eurot, et toetada uue kunsti muuseumi (UKM) ruumide soetamist Pärnu linnale.

Volikogu opositsiooni liikmed Kalev Kaljuste ja Toomas Kivimägi esitasid linnavalitsusele ettepaneku kavandada eelarvesse 500 000 eurot Esplanaadi 10 näitusepindade soetamiseks Pärnu linnale, et võimaldada SA Uue Kunsti Muuseumi tegevusel jätkuda. Raad ei toetanud mõtet, kuna koalitsioon on vastupidisel seisukohal. Täna toimub volikogus hääletus lisaeelarve üle, kuhu on lisatud opositsiooni ettepanek osta UKMi pinnad linnale.

SA Uue Kunsti Muuseumi juhatuse liikmed Marie Virta ja Vaiko Edur ütlesid pressiteate vahendusel, et kui 2018. aasta lisaeelarve teisel lugemisel võetakse vastu opositsiooni ettepanek osta linnale tagasi 25 aastat muuseumi kasutuses olnud ruumid, jääb rahvusvahelise mainega kunstimuuseum Pärnu alles.

Vastasel korral suletakse muuseum järgmiste kohalike valimisteni või alustatakse läbirääkimisi, andmaks kogud üle mõne teise riigi samasugusele muuseumile.

Nii otsustas UKMi nõukogu, sest sihtasutuse põhikiri näeb ette muuseumi sulgemisel tema vara üleandmise teisele samatüübilisele muuseumile. Eestis aga ei leidu teist samalaadset muuseumi, mis kogub nüüdiskunsti tippteoseid kõikjalt maailmast.

UKM on siiani tegutsenud kunagises büroohoones Esplanaadi 10, mis kommunistliku partei laialisaatmise järel anti tasuta üle Pärnu linnale.

Linn teenis 2006. aastal hoone müügist 2,35 miljonit eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles