Galerii: kuurordi 180 aasta juubeliks pandi randa püsti fotonäitus

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu rannas, ajaloolise mudaravila hoobe taga avati kuurorti 180 aasta juubeli tähistamiseks fotonäitus “Pärnu – tänapäeva kuurort”, kus on eksponeeritud on fotokunstirühmituse F8 fotograafide kümme suuremõõtmelist pilti.
Pärnu rannas, ajaloolise mudaravila hoobe taga avati kuurorti 180 aasta juubeli tähistamiseks fotonäitus “Pärnu – tänapäeva kuurort”, kus on eksponeeritud on fotokunstirühmituse F8 fotograafide kümme suuremõõtmelist pilti. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnu rannas ajaloolise mudaravila taga avati kuurordi 180 aasta juubeli tähistamiseks fotonäitus “Pärnu – tänapäeva kuurort”, kus on eksponeeritud fotokunstirühmituse F8 liikmete kümme suuremõõtmelist pilti.

Näituse avamisel astus üles pasunakoor Õnn Tuli Õuele ja kohaletulnuid tervitas abilinnapea Rainer Aavik.

Pärnu kuurordi 180. aastapäevaks koostatud väljapanek on rannas vaadata augusti lõpuni.

Pärnu kuurordi sünniaastaks loetakse aastat 1838, mil mere ääres alustas tegevust esimene supelasutus. Suvel pakuti soovijaile mereveega vanne ja suplust, talvel töötas samas saun. Hoogsalt alanud supelasutuse tegevus ja meresupluste korraldamine jäi järgmisteks aastakümneteks peamiselt kohalikuks nähtuseks. Pärnule nii omased supelrand, pargid, puiesteed ja elegantne supelarhitektuur hakkasid kuurorti ilmestama alles 40–50 aastat hiljem.

Tagasi üles