L, 9.12.2023

Pärnu volikogu tõstis linnabusside piletihinda

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu linnaliini buss.
Pärnu linnaliini buss. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu volikogu kehtestas tänasel istungil uued linnabusside piletite hinnad, mis pea kõik on senistest piletihindadest kõrgemad.

Uus tunnipileti hind tõuseb kolme euroni, päevapileti hind kahelt eurolt kolme euroni.

Väljapoole Pärnumaad sissekirjutatutele kallineb tunnipilet kahe euroni, päevapilet viie euroni ja kuukaart 45 euroni. Lisandub viie päeva pilet, mis hakkab maksma 15 eurot.

Väljapoole Pärnumaad sisse kirjutatud õpilased, üliõpilased, pensionärid, puudega isikud ja puuduva töövõimega isikud saavad Pärnu linnaliinidel sõitmiseks osta tavahinnast odavama, 25 eurot maksva kuukaardi.

​Kõige kallim on osta bussijuhilt kolmeeurone tunnipilet, mille hinnatõusu põhjendab linnavalitsus sõidugraafikust kinnipidamise ja lisa turvariskiga.

Pärnu ja Pärnumaa elanikele odavneb üksnes kuukaart, selle hinnaks määrati 10 eurot.

Sõltuvalt maanteeameti otsusest saab sellega sõita kas ainult Pärnus või nii linna- kui maaliinidel. Kes harvemini sõidab, võib valida üheeurose tunnipileti, kolmeeurose päevapileti ja viieeurose viie päeva pileti vahel.

Pärnu linnavolikogus vastu võetud määruse järgi võivad linnaliinidel 1. juulist tasuta sõita 65aastased ja vanemad isikud, vanadus- ja töövõimetuspensionärid, õpilased, üliõpilased, nelja- ja enamalapselise pere liikmed, puuduva töövõimega ja eestkoste all olevad isikud, kes on Pärnu linna või osavalda sisse kirjutatud ning kaitseväe ajateenijad.

Kui maanteeamet ühtse piletisüsteemiga nõustub, on tasuta sõidu õigus nii linna- kui maaliinidel ka kõigil maakonna õpilastel, pensionäridel ja teistel linnas tasuta sõitvatel isikutel. 

Linna- ja maaliinid on Pärnumaal tihedalt seotud. Võimaldades maaliinidel tasuta sõita, oleks linnavalitsuse näitel tekkinud olukord, kus Sinti sõitvad liini 40 bussid olnuks rahvast pungil, ent Riia maanteel sõitvatel liinidel napiks inimesi. Seega oleks hakatud nõudma Sindi bussi sõidugraafiku tihendamist, linnavalitsusel tulnuks aga liinivõrku sõitjate nappuse tõttu kärpida.

Seetõttu tegid kõik esmaspäeval Pärnumaa ühistranspordikeskuse nõukogu koosolekule kogunenud omavalitsusjuhid maanteeametile ettepaneku kehtestada maaliinidel samasugused hinnad ja sõidusoodustused, mis täna Pärnu linnavolikogus vastu võeti.

Maanteeamet pole otsust veel langetanud, Pärnu linnavolikogu saab piletihindu ja sõidusoodustusi kehtestada ainult Pärnu territooriumil.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles