PRIAst saab taotleda toetust põllumajandustoodete töötlemiseks ja turustamiseks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Pőllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet.

FOTO: Margus Ansu

Tänasest 2. juulini saavad mikro- ja väikeettevõtjad taotleda PRIA vahendusel toetust põllumajandustoodete töötlemise ja turustamise tarbeks.

Toetus on mõeldud selliste seadmete ja ehitiste rahastamiseks, mille abil saavad põllumajandussaadusi tootvad ettevõtjad põllumajandustooteid töödelda ja neile lisandväärtust anda, müügiks ette valmistada ja turustada. Maaelu arengukava tänavust investeeringutoetust saab kasutada, et senist tootmist ümber korraldada, asutada uus ettevõte, mitmekesistada toodangut ja suurendada tootmisvõimsust.

Üks taotleja võib programmperioodil 2014–2020 seda toetust saada kuni 500 000 eurot, kuid toetust investeeringu abikõlblikust maksumusest võib toetus moodustada kuni 45 protsenti. Ülejäänu tuleb tasuda omaosalusega.

Laekunud taotlusi hindab PRIA meetme määruses kirjeldatud hindamiskriteeriumide järgi. Toetuse saamiseks peab taotlus saama vähemalt kaheksa hindepunkti. Kui aga eelarvest kõigi nõuetekohaste taotluste rahuldamiseks ei jätku, määrab PRIA eelarve ulatuses toetused hindamise tulemusel saadud paremusjärjestuse alusel. Otsused kinnitab PRIA 20. novembriks k. a.

Määratud toetuse saab ettevõtja kätte pärast seda, kui kavandatud investeeringu ellu viib ja selle kohta dokumendid esitab.

Maaelu arengukavast rahastatava toetuse tänavune eelarve on 3,6 miljonit eurot.

Täpsemad juhised põllumajandustoodete töötlemise ja turustamise investeeringutoetuse taotlemiseks on PRIA kodulehel ja infot saab küsida telefonil 737 7678.

Tagasi üles