Sisukord
Paberleht
Paberleht

Linnapea UKMist, ausalt ja keerutamata

2 min lugemist
  • Meeri sõnade kohaselt sai UKM ­olla 15 aastat Esplanaadi 10 ainuomanik, teenida üüritulu ja samuti maksid linn ja riik neile kümnetesse tuhandetesse ulatuvaid toetusi.
  • Kosenkranius tõdes, et Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) hinnangul on selle kinnistu väärtus 600 000 – 700 000 ­eurot. Seega ei saanud linn nõustuda kolme ruumi ostmisega poole miljoni eest.
  • Linnapea tõdes sedagi, et linnal on plaanis ehitada uus kunstihoone, mis võib minna maksma mitu miljonit ­eurot, seetõttu pole võimalik UKMi korrastamisse veel samasugust summat investeerida.
Romek Kosenkraniuse sõnutsi peab Mark Soosaar valima ühe kommikoti, mõlemat lihtsalt ei saa. FOTO: Urmas Luik

“Mark, sul on kaks kommipakki laual, vali, kumba tahad. Me saame ühes projektis osaleda,” kostab linnapea vastuseks Mark Soosaare soovile arendada nii uue kunsti muuseumit (UKM) kui Läänemere kunstisadamat. Kahte korraga tema sõnutsi lihtsalt ei saa – tegu oleks raha raiskamisega.

Tellijale Tellijale

Linnapea jutu järgi pole see mingisugune julm ultimaatum, vaid kaalutletud ja majanduslikult mõistlik otsus.

“Me oleme mitu korda nii Soosaare kui UKMi nõukoguga kokku saanud, aga alati lõpeb see ühtemoodi. Kui ­ütleme, et ei anna seda raha, siis lüüakse pastakad lauale ja öeldakse, et panevad üldse uksed kinni ja kolivad ära. Siis kirjutab kogu meedia, millised kultuurivaenulikud inimesed linnavalitsuses on. “Vot siis te alles saate!”” jutustas linnapea.

05.07.2018 07.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto