Sisukord
Paberleht
Paberleht

Peeter Järvelaid: Jalgpalli rahvadiplomaatia

4 min lugemist
  • Saksa jalgpallifänn võib vahetada naist, vahel ka piipu, aga lemmikklubi ta vahetada ei tohi, sest see jätab temast teatud seltskonnas väga halva mulje.
Üks Saksa jalgpallikoondise mäng Eestiga tutvustaks Eestit sakslastele paremini kui diplomaatide aastatepikkune töö. FOTO: POOL/REUTERS

Kasahstani Taldõkorgani ülikooli prorektorist professor Peeter Järvelaid kirjutab, et kui õnnestuks korraldada Eesti ja Saksa jalgpallikoondise matš, oleks Eesti Saksamaa vutifännide kaardil suurte tähtedega.

Tellijale Tellijale

Mul on elus väga vedanud sõpradega. Nende seas on eriline koht meie hulgast häbematult vara lahkunud dr Ewald Quakil. Olen teda nimetanud salapäraseks viikingiks, kes tuli minu ellu nagu kuskilt uduselt merelt Saksamaalt, üle USA ja Norra. Ta jäi siia paikseks, õppis ära eesti keele, lõi pere ja rajas Viimsisse toreda ja külalislahke kodu. Rahvuselt jäi ta eesti keelt oskavaks sakslaseks, kuigi mulle ta päris tavaline sakslane polnud.

Quak oli mees, kes õpetas mulle palju asju, mida ma polnud sügavuti Saksa kultuurist veel mõistnud. Üks neist, mida ta armastas minuga arutada, oli sakslaste suhtumine jalgpalli. Tema maja õues Viimsis lehvis meie ­sinimustvalge vimpliga vaheldumisi sageli tema Saksamaa meistriliigas mängiva jalgpalli lemmikklubi lipp. Mul on veel mõni hea sõber Saksamaal, kes samuti suhet lemmikklubiga on mulle vahel avanud.

05.07.2018 07.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto