Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lindil valmistuti heinateoga suureks rahvapeoks

2 min lugemist
  • Kuna Lindi küla rahvas ei tee seda kõike raha, vaid rõõmu pärast, kulgeb nende küla pidu kiirustamise ja kommertsita.
  • Jantson teadis, et igal suvel on peoliste arv 1000 võrra kerkinud, mullu käis siit läbi viis ja pool tuhat inimest.
Lindi külas tunneb linlanegi jalgu puhates pebrelõhna. FOTO: Mailiis Ollino

Kui asi ei ole katki, ära paranda seda – nii sõnastab Lindi rahva põhimõtet külaelanik Merle Jantson. “Meie küla pidu” tuleb täna taas harjumuspärases kuues, sest Lindil elab rahumeelne külarahvas ja on ju igati meeldiv, kui inimesed teavad juba ette, mida nad siit saavad. Igatahes mürisesid üleeile pea igas Lindi koduõues muruniidukid, et väljanägemine veel ilusamaks saaks, ja parklateks niidetud maal pakiti masinaga usinasti heina.

Tellijale

“Kuna heinaaeg läks vihma nahka, on praegu veel pinge õhus, sest heinapakid valmivad alles täna. Tasub kõigil pöial pihus hoida, et need valmis saaks,” tõdes Jantson eile keskpäeval.

Vanasti otsis küla heinapakkide tegemiseks paslikku riista mööda ilma taga, sestap on nüüd üks kohalik talunik ja kalur selle masina ekstra külale soetanud. Heinapakid on “Meie küla peoks” hädavajalikud, sest need asendavad pinke, kus rahvas istudes mõnusat külamiljööd naudib.

06.07.2018 10.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto