Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kui miilitsamaja klaasituks peksti

3 min lugemist
  • Kaheksa väidetavat peamist süüdlast mõisteti vangi poolteisest nelja aastani. Noormehed olid 17–22aastased.
  • ammas nägi korteriaknast, kuidas sõdur äsas püssikabaga ühele noormehele, kes kukkus niimoodi läbi kaupluse Siloon (praegu restoran Ephesus) vaateakna, et sellesse jäi inimkontuur.
Klaaskarp (paremal), mis Johannes Käbini sõnutsi lausa nõudis telliskivi ja saigi 45 aastat tagasi. FOTO: Lilli Tölp

Madin Pärnu Vallikäärus ja kesklinnas jõudis isegi Ameerika Häälde, ehkki midagi nõukogudevastast oli toimunule raske juurde pookida, sest tegemist oli tolle ja praegusajagi mõistes räige avaliku korra rikkumisega, mis pandi toime 45 aastat tagasi, 15. juuni õhtul 1973. aastal.

Tellijale

Pärnu Kommunist kirjutas juhtunust alles 25. septembril, kui juurdlus oli toimetatud ja kohus otsused langetanud. 20 päevaga selgitati välja igaühe süü suurus ja kuulati üle tunnistajad. Eesti NSV Ülemkohtu istungiprotokolli on 800 lehekülge.

Kaheksa väidetavat peamist süüdlast mõisteti vangi poolteisest nelja aastani. Noormehed olid 17–22aastased. Karistatute hulk ei piirdunud vaid kaheksa vangi saadetuga, korrarikkumisse oli segatud veel noori, kelle süüd arutati töökohtades ja koolides. Nagu leht kirjutas: “Karistuseta ei jää keegi. Sest nõukogude õigusmõistmise aluseks on karistuse vältimatus.”

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto