Sisukord
Paberleht
Paberleht

Sümpoosionid ja templid ehk Pärnu kirev luulemaastik

3 min lugemist
  • Kui luuleüritustest osavõtmisel peitub praegu veel probleem harjumuse puuduses, tehakse järjekindlat tööd selle rutiini loomiseks.
Kirjandustempli üritusi juhib Mikk Pärg (vasakul), avaüritusest võtsid osa nii nooremad kui ­vanemad ­luuletajad. FOTO: Ranto Lupp

Olgugi et maailma kirjanduspealinnadega võrreldes pole Pärnul suuri loomeringkondi ette näidata, on siingi kogunevad rühmitused ja üritused erinäolised. Igaüks meelitab ligi iselaadi publikut. “Pakkuma peab vaheldust, mitmekesisust ja seotud mõtteid,” teab luuleõhtute korraldaja Mikk Pärg ehk Mikk von Berg.

Tellijale Tellijale

Näiteks jõudis Koidula pargis sel nädalal taas publikuni kirjanduslik-muusikaline etendus, sedapuhku Arbujate teemal. Paari­kümmet luulehuvilist kimbutas küll kerge vihm, aga park tühjaks ei jäänud ja kava kuulati lõpuni.

“Kaunist luulet ootame nautima kõiki Pärnumaa inimesi ja külalisi,” kinnitab korraldaja Jaak Känd. Eestvedaja sõnade kohaselt külastab etendusi tavaliselt kuni 50 inimest. See arv on Kännu ­jutu järgi harjumuspärane, sest luule- ja kirjandushuviliste ringkond pole Pärnumaal üleliia suur: talvistel salongidel osaleb vahel vaid kümmekond huvilist.

11.07.2018 13.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto