Pildid: Paikuse kandis uhkeldab koduhoovis haruldane vaenukägu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Silla külas majahoovis toitu otsiv vaenukägu.

FOTO: Kati Miller

Lehelugeja Kati Miller saatis Pärnu Postimehele pildid Eestis harva nähtavast vaenukäost, kes juba mitmendat päeva käib Paikuse lähedal Silla külas tema koduhoovis süüa otsimas.

Milleril oli tükk tegemist, et kindlaks teha, mis lind see on. “Ja nüüd lõpuks õnnestus ta pildile saada,” rõõmustas naine, kel seekord oli fotoaparaat käepärast.

Silla külas majahoovis toitu otsiv vaenukägu.

FOTO: Kati Miller

Keskkonnaagentuuri eluslooduseosakonna spetsialisti Jaak Tammekännu sõnutsi on vaenukägu Eestis tõepoolest haruldane lind ja Eestis võib neid pesitseda paarkümmend paari. “Pärnumaal on hinnanguliselt viis paari, mõni aasta rohkem,” rääkis ta.

“Üks pesitsuspiirkondi ongi Silla külas ja seal on selle linnu vaatlustest tulnud teateid viimasel paaril-kolmel aastal,” rääkis spetsialist. Ülejäänud pesitsuskohad Pärnumaal asuvad Häädemeeste ja Kabli kandis.

Vaenukägu vajab pesa tegemiseks õõnsusi. “Tihti kasutavad vanu rähnipesi, aga on pesitsenud ka puuriidas ja aiapostides. Ühel aastal teatati Treimani kandist aida nurgas õõnsuses pesitsenud vaenukäost,” lisas Tammekänd.

“Eksootilise välimuse pärast hakkab ta inimestele hästi silma,” ütles ekspert.

Aafrikas talvituv lind toitub putukatest ja ussikestest. Eesti on tema levila põhjapiir.

Silla külas majahoovis toitu otsiv vaenukägu.

FOTO: Kati Miller

Tagasi üles