Sisukord
Paberleht
Paberleht

Sax.Fest toob linna muusikuid neljast riigist

2 min lugemist
Pärnu suvi ei tohiks Ivo Lille arvates mööduda vabaõhukontsertide ja saksofonimuusikata. FOTO: Urmas Luik

Ivo Lille eestveetav rahvusvaheline saksofonifestival stardib täna suvepealinnas kuuendat korda, täites raekoja, jahtklubi, ranna ja Lastepargi hea muusikaga, mida igaüks võib nautida piletit soetamata. Peale kontsertide toimuvad ürituse ajal meistriklassid, kus noored saksofonimängijad harjutavad professionaalide käe all ja pääsevad esinemagi.

Tellijale Tellijale

Pärnust pärit Lille on palunud kodulinna saksofonimuusikaga täitma kolleeg Lauri Kadalipu, kelle eestvõttel on Eesti neljast muusikust loodud ansambel Lauri Kadalipp Social Jazz. Veel on Lille appi kutsunud nelja riiki ja muusikut ühendava United Jazz Collective’i, elektroonilise muusika ansambli LL Dandys ja saksofoni ja klaveri duo.

Džässmuusikud Allan Järve, Kirke Karja, Tõnu Tubli ja Kadalipp katsetavad nii tuntud hittide kui omaloominguga, otsides inspiratsiooni rütmi­bluusist nüüdismuusikani. Noor ­kollektiiv andis 2018. aasta alguses välja ­debüütplaadi “Feels Just Right”.United Jazz Collective’is esitavad loomingut neli tipptasemel soleerijat: Läti muusik Deniss Pashkevich saksofonil ja flöödil, venelane Andrei Kondakov klaveril, rootslane Rickard Malmsten bassil ja eestlane Tanel Ruben trummidel. Eri festivalidel üheks rühmaks sulandunud nelik jäädvustas end 2017. aasta lõpus albumile “United” – midagi vilunud kõrvaga instrumentaaldžässi austajatele.

12.07.2018 14.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto