Krossiautod kihutasid Audru ringraja pikal ringil

Kabli noormees Kairo Kallas võidutses krossiklassis.
Kabli noormees Kairo Kallas võidutses krossiklassis. Foto: Erakogu

Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikasarja seitsmendal etapil Audru ringraja pikal ringil jagati Audi Pärnu keskuse poolt välja pandud auhindu seitsmes masinaklassis.

Võistluspäeva kõige põnevamas heitluses, vabaklassis suutis Tallinna noormees Marin Seppam (VW Golf 2) kahe sõidu kokkuvõttes teenida esimese auhinna. Teiseks tuli tallinlane Indrek Nilson (BMW 325i) ja kolmanda autasu võttis vastu eelmise superkorossi etapi võitnud Eiki Lill Viimsist (BMW 325i).

2WD autode konkurentsis tegi taas puhta töö Sindi noormees Steven Puust (Toyota Yaris). Teise koha vääriliselt kihutas ringrajaasfaldil Tõnu Peek Viljandimaalt Tarvastust (Honda Civic) ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas pärnakas Lauri Telling (VW Golf 2).

Lühikesel põhjaringil kihutanud krossiklassis oli mõlemas sõidus kindlalt parim mullune superkrossi noortesarja võitja Kairo Kallas (Honda Civic) ja teiseks tuli Kauri Metsaots (VAZ 2105). Kahe Pärnumaa võidusõitja järel sai kolmanda koha Rainer Pihl Viljandist (VW Golf 1).

Noorteklassis võttis kindla võidu Janar Lehtniit Türilt (VW Golf 2) ja teine autasu kuulus Ott-Joosep Lusikale Pärnumaalt Arest (Toyota Corolla). Väärin märkimist, et mõlemad võidusõitjad on alles 12aastased.

Neljaveoliste vabaklassiautode kiireim oli taas Margus Suigusaar Saue vallast (Opel Calibra) ja tagaveoliste klassikautode võidu sai kahes klassis kihutanud Kauri Metsaots.

Võistluspäevale lisasid tublisti särtsu vanad vormelautod. Kahe sõidu kokkuvõttes sai viie konkurendi seas esimese autasu Jaak Kuul (Reynard), teise pjedestaaliastme hõivas Allan Lähker (Estonia 21) ja kolmandaks tuli Taavi Kroon (Reynard).

Võistluspäeva lõpetanud superfinaalis oli kiireim Martin Seppam, kelle kannul kihutasid üle lõpujoone Indrek Nilson ja Eiki Lill.

Erki Spordi superkrossi karikasari jätkub augusti teisel nädalavahetusel Taali krossirajal.