Kilingi-Nõmme juubelipidustused algasid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kilingi-Nõmme linnapäevade esimene õhtu.

FOTO: Piia Kajando

Eile hakkasid pihta Kilingi-Nõmme päevad, millega tähistatakse linnaõiguste saamise 80. aastapäeva. Suurem melu ootab nädalavahetusel aga alles ees.

“Linnapäevad algasid Ivo Linna kontserdiga ja väga hästi,” jutustas Piia Kajando, kes on ürituse üks korraldajaid. “Ilm oli meil tellitult väga hea, kuidagi sume ja mõnus. Rahvastki oli korralikult.”

Täna jätkusid üritused rannavõrkpallivõistlusega, kus selgusid rannakuningas ja -kuninganna, ja klubis avati näitus “Kilingi-Nõmme 80”. Suveaias mängitakse õhtul Surju näiteringi etendust “Ikka veel laudalüürika” ja Lavi järve ääres peetakse lõbus järvepidu.

“Homme on meil tegelikult põhiline päev, siis on küll nii, et hommikul kella viiest hakkavad üritused peale ja järgmise päeva hommikuni välja. Tähistame ju tänavu Kilingi-Nõmme 80 aasta juubelit,” rääkis Kajando.

Päev saab alguse kalapüügivõistlusega Sillaotsal ja jätkub Saarde-Surju suursõiduga, kella 9st on suveaias avatud laat ja hommikupoolikul toimub 3x3 tänavakorvpalli turniir.

“Meil on homme 1938. aasta teemaline stiilikonkurss. Juba on kuulda, et inimesed otsivad riideid ja on mõelnud selle peale. Keset päeva on aga mammutkontsert “Kilingi-Nõmme 80”, mis seekord ei ole üldse traditsiooniline, vaid tehakse ajarännak,” rääkis Kajando. “Alustatakse ennesõjaaegse muusikaga, sealt edasi lähevad punane ja stagnaaeg ning katsume kuidagi läbi ajastute minna.”

Üritusi jagub ülehomsessegi. 10–12 saab kesklinna purskaevu juurest alguse kodulooline jalutuskäik, toimub linna discgolf'i-võistlus ja kell 18 saab Saarde kirikus nautida tasuta kontserti, kus esinevad Ingmar Simson-Valtin viiulil ja Ines Maidre orelil.

Kilingi-Nõmme alev sai linnaõigused 1938. aastal ning pärast liitumist Saarde ja Tali vallaga on 2005. aastast tegu Saarde vallasisese linnaga.

Tagasi üles