Aga mida siis teha, kui üks paariline tahab seksi ja teine ei taha?
„Midagi head sellest situatsioonist ei tule, ükskord see plahvatab,“ arvab Vihljajev. Paraku on neid paare üsna palju, kus ühe huvi on suurem kui teisel. Iga naine ei söanda sellest mehega rääkida, kui tunneb, et tahaks rohkem füüsilist lähedust. Mõni proua on palunud doktorit, et see räägiks mehega.
„Kui paar saab hästi läbi, siis pole ka sellest piinlik rääkida. Probleem on siis, kui inimesed ei räägi teineteisega, mõeldakse, et küll teine ise aru saab, mida ma tahan või vajan. Ei saa, rääkima peab!“ rõhutab seksuoloog.
Meeste ja naiste erinevused
Paratamatult tekivad aja jooksul organismis muutused. 65-aastane mees ei jookse ka nii kiiresti kui 25-aastane. Kui partnerid on samas vanuses, siis toimuvad ealised muutused mõlemal ja siis saadakse ka teises toimunud muudatustest paremini aru.
Meeste seksuaalne aktiivsus on tipus umbes 25-aastaselt, naistel 35-selt. Pärast 35. eluaastat hakkab meestel seksuaalne aktiivsus – nii huvi kui võimekus – vähenema, aga aeglaselt, naistel hakkab see vähenema 45–50-aastaselt, aga kiiremini.
Ka orgasmitunne on meestel ja naistel erinev. Vanadel meestel ei ole orgasm nii tugev kui noortel, füsioloogia mängib siin oma rolli, sperma kogus väheneb. Naistel on orgasmitunne vanemas eas isegi erksam kui nooruses, räägib tohter. Arvatavasti on üks põhjus selleski, et vanemas eas pole naistel enam hirmu soovimatu raseduse ees, see võimaldab vahekorda rohkem nautida. Eks naiste eneseteadlikkuski ole kasvanud, küpsemas eas teatakse täpsemini, mida tahetakse. Samas muretsevad naised oma keha muutumise pärast, nad häbenevad, kui keha pole enam endiselt ilus. Dr Vihljajev on siis naiste tähelepanu sellele juhtinud, et nende partnergi on muutunud, ka tema keha pole enam nii atraktiivne kui nooruses.