Folk ajas pulsi kiireks ja jalad rütmi
Pildigalerii!

Väike folgihuviline.

FOTO: Barbara Lehtna

Sellel aastal rütmi ja pulsi tähe all möödunud Viljandi pärimusmuusika festival kostitas ilulejaid nii kodumaiste pärimusmuusikute kui külalistega üle maailma.

Kõige kaugemalt tulijad olid Senegalist pärit kooslus Cissokho System, esinejaid oli aga näiteks Jamaicalt, Norrast, Inglismaalt, Baskimaalt ja mujaltki.

Selleaastase festivali tõmbenumber oli kindlasti folgihiiglaste Vägilaste lahkumine lavalaudadelt. Vägilased täitsid 3000 inimesega nii esinemistelgi kui Kirsimäe lava, kus kontserti üle kanti neile, kes telki ei mahtunud.  Rahvast, kes kummassegi esinemispaika ei pääsenud, võis näha öötundidel veel Viljandi tänavatelgi Vägilaste laule jorutamas.

Et festivali teemaks oli valitud “Rütm ja pulss”, võisid soovijad osaleda rütmiga tegelemise töötubades. Ethno In Transiti solist Fernando Stern õpetas näiteks ladina-ameerika rütmikat ja Tõnu Tubli ansamblist Paabel viis rütmitajad kurssi eesti pärimusmuusika pulsiga. Vähe tähtsamad ei olnud seto naised Õie ja Maarja Sarv, kes näitasid, kuidas setod tantsides rütme vahetavad.
 

Tagasi üles