Neljanda liiga meeskond üllatas karikasarjas Pärnu vutimehi

Jalgpall.
Jalgpall. Foto: SCANPIX

Eile toimunud Eesti jalgpalli karikavõistluste 1/32-finaalis pidi esiliigas mängiv Pärnu Linnameeskond tunnistama poolajavileks neljandas liigas kaasa tegeva Tartu Quattromedi paremust. Teisel poolajal seadsid pärnakad tabloole siiski oma seisusele kohase tulemuse, saades 5:1 võidu.

Pärnu esindusmeeskond sai eile õhtul Tartus tõelise külma duši, kui Eesti jalgpalliliigade kõige madalamal astmel ehk neljandas liigas kaasa tegev Tartu harrastajate seltskond neile karikasarja kohtumises mängu alguses palli võrku sokutas ja suutis hoida eduseisu teise poolaja esimeste minutiteni.

Tartlaste värav sündis 13. minutil. Skoori avas mitu hooaega Tartu Tammeka värve kandnud, kuid nüüd harrastuspalluriks taandunud Timo Teniste.

Sensatsioonilise tulemusega läksid meeskonnad vaheajale.

Üllatust Tartu meeskond seekord sepistada ei suutnud ja kõrgemal tasemel kaasa tegevad pärnakad võtsid lõpuks oma. Kõigepealt seadis Taavi Laurits 53. minutil jalule viigi. 64. minutil ehk rohkem kui tunniajase mängu järel viis Margus Põldsaar Linnameeksonna juhtima.

Pärast seda sai veel kaks tabamust kirja Laurits. Jala sai valgeks ka Tauno Tekko.

Karikavõistluste 1/32-finaalide kõige väravaterohkem mäng oli eile Tallinnas, kus neljandasse liigasse kuuluv pokkerihuviliste võistkond FC Pokkeriprod lasi meistriliiga meeskonnal Tartu Tammeka lüüa 24 vastuseta väravat.

Karikavõistluste rekord see siiski pole. 1998/1999 hooajal nüpeldas Narva Trans karikasarja 1/8-finaalis Valga Warriori koguni 25:0.

Täna toimunud karikavõistluste 1/16-finaalide loosimisel sai Pärnu Linnameeskond endale vastaseks neljanda liiga meeskondade FC Soccernet ja Tallinna FC Aktamar vahelise kohtumise võitja.

Pärnakad saavad järgmises ringis mängida koduväljakul.

Karikasarja 1/32-finaalis astub järgmisel neljapäeval võistlustulle kolmandas liigas mängiv Pärnu meeskond FC Metropool, kelle vastaseks on võõrsil samuti kolmandas liigas palliv FC Otepää. Selle mängu võitja kohtub 1/16 finaalis esiliiga meeskonna Tallinna Kaleviga.