Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Taavi Rõivas: töötame selle nimel, et rongisõit Tallinnast Riiga kestaks alla kahe tunni

Raudtee. Foto on illustreeriv. FOTO: Ants Liigus

Täna Leedus Moletais kohtunud Eesti, Läti, Leedu ja Poola Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed pidasid vajalikuks taotleda ühiselt Euroopa Liidu vahendeid kiirrongiühenduse rajamiseks.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on nelja riigi ühiseks eesmärgiks kiirendada oluliselt omavahelist liikumist. „Tallinnast Varssavini viiva Rail Balticu ühenduse väljaehitamine parandaks oluliselt nii inimeste kui kauba liikumisvõimalusi meie riikide vahel,“ sõnas Rõivas. „Näiteks Tallinna-Pärnu-Riia teekond võtaks ühisprojekti realiseerumisel aega vähem kui kaks tundi ning Balti jaamast Kaunaseni jõudmiseks läheks pisut üle kolme tunni. Praegu kestab ainuüksi Riiga sõit ligi viis tundi.“

Projektile tellitud rahvusvaheline tasuvusuuring andis kavale positiivse hinnangu, kuid kiirrongiühenduse rajamine eeldab sellegipoolest suuri investeeringuid Euroopa Liidult ja riikidelt endilt.
 
"Meie ühiseks huviks on tagada, et riigisiseste projektide kõrval edendataks Euroopa Liidus ka üle riigipiiride ulatuvaid ühisprojekte nii transpordi kui ka energia valdkonnas, samuti vajab tähelepanu raha võimalikult efektiivne planeerimine ja kasutamine uues finantsperspektiivis,” kinnitas Rõivas.

Tagasi üles
Back