Soomaale ja Sookuningale kappavad appi konikud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eno-Gerrit Link
Copy
Soomaa rahvuspark ning Sookuninga looduskaitseala said ligi 50 koniku tõugu hobust, kes hakkavad hooldama poollooduslikke kooslusi.
Soomaa rahvuspark ning Sookuninga looduskaitseala said ligi 50 koniku tõugu hobust, kes hakkavad hooldama poollooduslikke kooslusi. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Üleeuroopaline mittetulundusorganisatsioon ARK Nature annetas Soomaa rahvuspargile ning Sookuninga looduskaitsealale ligi 50 koniku tõugu hobust, kes hakkavad hooldama poollooduslikke kooslusi, teatas keskkonnaamet.

Hobused annetati otse maahooldajatele, kellega ARK Nature sõlmis viieaastased lepingud hobuste kasutamiseks.
 
“Rahuliku iseloomuga koniku tõugu hobused on tõuomadustelt üsna algupärased, nad on väikest kasvu ja hallikas-pruunikat värvi. Aborigeense tunnusena on konikutel tume vööt seljal ja laudjal. Oma karjatamisaladel elavad konikud hobustele iseloomulikult haaremgruppidena, see tähendab, et juhttäku karjas elab mitu mära,” ütles keskkonnaameti maahoolduse spetsialist Gunnar Sein.

Hobused toodi Eestisse pikemat perspektiivi silmas pidades. Kui kari paljuneb, plaanitakse konikuid poollooduslike koosluste hooldajatena kasutada ka mujal Eestis.
 
Ühendus ARK Nature on toetanud loodussõbralike karjatamisalade rajamist mitmel pool Euroopas, sealhulgas Lätis. Nüüd on ARK Nature leidnud koostööpartnerid Eestist.

Loodussõbralikul karjatamisel kasutatakse suuri rohusööjaid, kes tunnevad end looduslikes tingimustes hästi. Sobivad on  aborigeensed ning poolmetsikud tõud, kes on toiduvaliku osas vähenõudlikud ja muutlikus ilmastikus vastupidavad.

Tagasi üles