Pärnu Viisipidajannad laulavad Barcelonas

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ansambel Viisipidajannad.
Ansambel Viisipidajannad. Foto: Indrek Aija

Homme hommikul lendab Pärnu neidudeansambel Viisipidajanand Hispaaniasse, et esindada koduriiki ja -linna Barcelonas toimuval rahvusvahelisel rahvalaulukonkursil “Europe and it’s Song”.
 

Võistlusest võtab osa 22 koori ja ansamblit, lavale astujate seltskond on kirev, ulatudes Soomest Venezuelani, Lõuna-Aafrika vabariigist Norrani. Eesti esindajad on konkursi žürii ja publiku ees neljapäval Eesti aja järgi tund pärast keskpäeva.

“Viisipidajannadele on soojamaareis ühtlasi viimane esinemine ja kooslaulmine, sest nii mõnigi neiu jätkab õpinguid kõrgkoolis ja kolm liiget jätkab oma eneseharimist välismaal, nii et see on ühtmoodi rõõmus kui kurb reis,” rääkis viis aastat tegutsenud ansambli juht, tunnustatud muusikaõpetaja ja dirigent Toomas Voll.

Pärnus Toomas Volli laulustuudio neidudekoorist Argentum Vox välja kasvanud ja viis aastat tagasi moodustatud ansamblis Viisipidajannad laulavad ja võistlevad Barcelonas Marta Toomla, Sirli Algo, Mariin Kull, Anette Vetik, Kertu Mägar, Merili Oltre, Hedi Maaroos ja Grethen Tiits.

“Ansamblist lahkujate asemele tulevad uued lauljad, uus koosseis võtab endale nime – see ei ole koor, kus nimi nagu mantel edasi antakse,” selgitas Toomas Voll ees ootavat muutust seni konkurssidel kulda ja karda saavutanud neidudeansamblis.

Pühapäeval esinesid Viisipidajannad viimast korda kodupubliku ees, andes nii-nimetataud ciao-ciao kontserdi Vanalinna põhikooli saalis.
“See esinemine oli mõeldud kodustele ja sõpradele, et nävi karastada ja konkursi lood läbi laulda,” mainis Toomas Voll.
 

Tagasi üles