E, 20.03.2023

Galerii: suvelavastus toob Tori põrgusse Kalevipoja, Tootsi ja Oru Pearu

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Galerii: suvelavastus toob Tori põrgusse Kalevipoja, Tootsi ja Oru Pearu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toots (Margus Kobing, vasakul) ja Pearu (Agu Trolla) ei saa kuidagi ühele nõule, kas rahvamaja tuleks ehitada Vargamäele või Paunveresse.
Toots (Margus Kobing, vasakul) ja Pearu (Agu Trolla) ei saa kuidagi ühele nõule, kas rahvamaja tuleks ehitada Vargamäele või Paunveresse. Foto: Mailiis Ollino

Halastamatus 30kraadises leitsakus Tori aasal suureks 300 esinejaga suvelavastuseks metallkarkassist tribüüne ja muid atraktsioone ehitavad higised töömehed elavnevad hetkeks ja jälgivad, kuidas nii umbes 100 meetri kauguselt sõidab üle silla valju helinaga jäätiseauto. “Isegi Toris käib jäätiseauto, miks Türil ei käi?” hüüab keegi neist üllatunult.

Veidi hiljem teatab üks mees, et jäätiseauto tuleb tagasi ja külastab peatselt kõigi rõõmuks Tori aasal tegutsejaidki. Teine kontvõõras on naine, kes kõnnib kohapeal askeldajailt ­uurima, kuhu ta etenduse ajal oma jäätisemüügikoha püsti saab panna. Kui talle lagedam koht vallamaja seina ääres ette näidatakse, vangutab naine murelikult pead – tõotab tulla suur võitlus päikesega.

Issand, tahaks isegi juba ­näha. Kuidagi kahtlaselt hea on olla. Urmas Lennuk

Märksõnad
Tagasi üles