Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Riigi juubelisaadikute hulgas Minskis esineb Kihnu Virve

Kihnu Virve ehk Virve Köster. FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu on võimsalt esindatud täna Valgevene pealinnas Minskis Eesti päeval, mis on pühendatud ja teadvustab valgenelastele meie koduriigi 100 aasta juubelit. Kava aitas koostada Pärnu kontserdimaja direktor Marika Pärk ja avasõnad ütleb rahvatantsu harrastav Pärnu abilinnapea Marko Šorin.

Ürituse “EV 100 Minskis” ajal esitleb Pärnu muuseum Rahvuste palees Andres Adamsoni fotonäitust “Pärnu 100 kodukonda”.

Eesti päeva keskpunkt on Vabaduse väljak, kus Harjumaalt esinevad puhkpilliorkester Kalev ja tantsuansambel Lee ning Pärnumaad esindavad värvikas Kihnu Virve pereansambel, Mihkel Lüdigi meeskoor, rahvakultuuriselts Kirmas ja puhkpilliorkester Saxon. Solistid on Kelli Uustani ja Peeter Kaljumäe.

Eesti toitu tutvustab ja pakub MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu, mille esindajad korraldavad huvilistele kalatoitude valmistamise õpitoa. Kokakunsti oskusi näitab teadaolevalt ka Valgevene Eesti saatkonna töötaja Sven Suursaar.

Päevakava järgi tutvustab tegevust Tervise sanatooriumi esindaja ja seda teevad teisedki koduriigiga seotud firmad, aga ka Valgevene pesutehas Melavitsa, mille omanik on eestlane.

Juuli 21. päeva kinnitas Eesti päevaks rahvakultuuride keskus koostöös Minski linnavalitsusega ja ettevõtmist toetab Eesti Vabariigi saatkond Minskis. (PP)

Tagasi üles
Back