iDeal kampaania

Lätis Positivuse festivalil kohtab Pärnu mundrikandjaid

Pärnu politseinikud töötavad Lätis Postivuse festvalil kahekaupa 12tunnistes vahetustes.

FOTO: Politsei

Kuna festivali väisab igal aastal tuhandeid eestlasi, käivad Pärnu politseinikud Lätis Salatsis kolleege abistamas.

Sinimeri jutu järgi valvab üritusel korraga kaks Eesti politseinikku, tööd teevad nad 12tunniste vahetuste kaupa. „Positivuse festivalil abis käimine on Eesti politseile juba aastatepikkune traditsioon, tõtt-öelda praegu ei meenugi, kas kohe esimesest festivali korrast või teisest,” kõneles ta.

Kuna välisriiki ei liigu paljud meie riigi õigused politseinikega kaasa, on eestlastest politseinike töö seal Sinimeri sõnade kohaselt valdavalt suhtlemine. „Kas siis eestlaste abistamine, muuhulgas suhtluses Läti ametivõimudega, samuti Läti kolleegide abistamine, kui nad tegelevad mõne eestlasega,” loetles ta.

Varem on Pärnu politseinikud suure muusikafestivali ajal aidanud leida piduliste kadunud asju, aga ette on tulnud raskemaidki juhtumeid, näiteks koos Läti kolleegidega menetleda kuritegusid, tehes eestlastele asja arusaadavaks ja selgitades olukorda.

„Ma arvan, et see on hea ja õige traditsioon. Olen tähele pannud, et eestlastel on Eesti politseinikke Lätis väga hea meel näha. Ja eks see ole meie politseinikele huvitav ja vaheldusrikas ülesanne,” tähendas Sinimeri.

Tagasi üles