Sisukord
Paberleht
Postimees

Raadiotalent Koit Raudsepp küll nii noorelt ei alustanud

2 min lugemist
  • Raadiotegemist alustas Kaur 12aastaselt.
  • Tänavu ilmus tal esimene fotoraamat "Sindi eile ja täna", mille kõik 120 eksemplari on välja müüdud
Kaur Kasemaa tunneb ennast helipuldi juures väga mugavalt. FOTO: Urmas Saard

Ma pidin küsima, kui vana see noor raadio­talent on. Olime parasjagu Sindi noortekeskuses, kui ta õpilastele raadio eripärasid, seadmeid, intervjueerimiskunsti ja Sindi kogukonnaraadiot tutvustas. “13aastane,” vastas noormees ja jätkas helitöötlusprogrammi õppetuba silmanähtava kergusega.

Tellijale Tellijale

Eelmise aasta detsembris viisime Paikuse ja Kohtla-Järve noored projekti raames Sindi raadioga tutvuma. 13aastane Kaur Kasemaa selgitas kõike niivõrd professionaalselt, et nii mul kui kaasõpetaja Ingeril, kellel on Vikerraadios töö­tamise kogemus, jäi karp lahti. Rääkimata õpilastest. Pärast arutlesime, kuidas on võimalik, et noormees meist nii palju rohkem teab.

Raadiotegemist alustas Kaur 12aastaselt. Tal on alati tehnikahuvi olnud. “Olin kuuendas klassis. Sindi gümnaasiumi kooliraadio otsis just liikmeid, otsustasin taotluse sisse anda. Alustasime Sindi kooliraadios kolmekesi,” jutustas noor raadiotegelane. Umbes poole aasta pärast otsustas ta sõpradega teha Sindi raadio. Esimene saade läks eetrisse Kauri toast. 1. jaanuarist 2017 tegutsetakse Sindi avatud noortekeskuse raadio­ringina. “Sindi noortekeskus on andnud meile kasutada seadmeid, võimaluse areneda ja iga saatega muutuda professionaalsemaks.” Nüüd peab Kaur peatoimetajaametit.

20.07.2018 24.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto