K, 5.10.2022

Raadiotalent Koit Raudsepp küll nii noorelt ei alustanud

Krismar Rosin
Raadiotalent Koit Raudsepp küll nii noorelt ei alustanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaur Kasemaa tunneb ennast helipuldi juures väga mugavalt.
Kaur Kasemaa tunneb ennast helipuldi juures väga mugavalt. Foto: Urmas Saard

Ma pidin küsima, kui vana see noor raadio­talent on. Olime parasjagu Sindi noortekeskuses, kui ta õpilastele raadio eripärasid, seadmeid, intervjueerimiskunsti ja Sindi kogukonnaraadiot tutvustas. “13aastane,” vastas noormees ja jätkas helitöötlusprogrammi õppetuba silmanähtava kergusega.

Eelmise aasta detsembris viisime Paikuse ja Kohtla-Järve noored projekti raames Sindi raadioga tutvuma. 13aastane Kaur Kasemaa selgitas kõike niivõrd professionaalselt, et nii mul kui kaasõpetaja Ingeril, kellel on Vikerraadios töö­tamise kogemus, jäi karp lahti. Rääkimata õpilastest. Pärast arutlesime, kuidas on võimalik, et noormees meist nii palju rohkem teab.

Raadiotegemist alustas Kaur 12aastaselt. Tal on alati tehnikahuvi olnud. “Olin kuuendas klassis. Sindi gümnaasiumi kooliraadio otsis just liikmeid, otsustasin taotluse sisse anda. Alustasime Sindi kooliraadios kolmekesi,” jutustas noor raadiotegelane. Umbes poole aasta pärast otsustas ta sõpradega teha Sindi raadio. Esimene saade läks eetrisse Kauri toast. 1. jaanuarist 2017 tegutsetakse Sindi avatud noortekeskuse raadio­ringina. “Sindi noortekeskus on andnud meile kasutada seadmeid, võimaluse areneda ja iga saatega muutuda professionaalsemaks.” Nüüd peab Kaur peatoimetajaametit.

Märksõnad
Tagasi üles