parnu

Reinu talus võtab külastajaid vastu kirev seltskond

Reinu talu peremehe Peeter Raja õlal istub üks paljudest ­eksootilistest lindudest: Ungaris ­koorunud ­Salomoni ­ka­ka­duu. FOTO: Lilli Tölp

Lindi külla Reinu tallu saabudes ­võtab külastajaid vastu kirev loomade-lindude armee, kes justkui küla­liste tulekuks üles rivistatud, üks uhkem kui teine. Hoovis jooksevad vabalt kanad, kuked, kirevate sulgedega paabulind ja teisedki loomad. Kohe tervitavad külalisi teiste seas kaks suurt bernhardiinitõugu sõbralikku koera. Kõik eri suuruses nagu üks suur perekond.

Tellijale Tellijale

Peremees Peeter Raja rääkis, et talu päris ta vanaisalt. Raja kolis siia 2005. aastal, kui jaanuaritorm endise elukoha Lao pool­saarel merre pühkis. “Sellest saati olen saanud siin vaikselt tegutseda,” sõnas Raja. Peremehel on raske öelda, palju tal talus täpselt loomi elab. “Midagi läheb müügiks ja siis tuleb jälle juurde,” kostis ta.

Iga päev Reinu talus ekskursioone ei korraldata. “Kaht asja korraga teha ei saa, las loomaaed ja -kasvatus olla eraldi,” kõneles Raja, kelle sõnutsi oleks pidev tuuri tegemine kurnav nii talle kui tema hoolealustele.

20.07.2018 24.07.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto