T, 4.10.2022

Reinu talus võtab külastajaid vastu kirev seltskond

Karl Hütt
, reporter
Reinu talus võtab külastajaid vastu kirev seltskond
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reinu talu peremehe Peeter Raja õlal istub üks paljudest ­eksootilistest lindudest: Ungaris ­koorunud ­Salomoni ­ka­ka­duu.
Reinu talu peremehe Peeter Raja õlal istub üks paljudest ­eksootilistest lindudest: Ungaris ­koorunud ­Salomoni ­ka­ka­duu. Foto: Lilli Tölp

Lindi külla Reinu tallu saabudes ­võtab külastajaid vastu kirev loomade-lindude armee, kes justkui küla­liste tulekuks üles rivistatud, üks uhkem kui teine. Hoovis jooksevad vabalt kanad, kuked, kirevate sulgedega paabulind ja teisedki loomad. Kohe tervitavad külalisi teiste seas kaks suurt bernhardiinitõugu sõbralikku koera. Kõik eri suuruses nagu üks suur perekond.

Peremees Peeter Raja rääkis, et talu päris ta vanaisalt. Raja kolis siia 2005. aastal, kui jaanuaritorm endise elukoha Lao pool­saarel merre pühkis. “Sellest saati olen saanud siin vaikselt tegutseda,” sõnas Raja. Peremehel on raske öelda, palju tal talus täpselt loomi elab. “Midagi läheb müügiks ja siis tuleb jälle juurde,” kostis ta.

Iga päev Reinu talus ekskursioone ei korraldata. “Kaht asja korraga teha ei saa, las loomaaed ja -kasvatus olla eraldi,” kõneles Raja, kelle sõnutsi oleks pidev tuuri tegemine kurnav nii talle kui tema hoolealustele.

Märksõnad
Tagasi üles