T, 31.01.2023

Kihnu koolimaja lugu

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Kihnu koolimaja lugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Läinud ­suvel käis väikesaarte tuuri käigus Kihnus peaminister Jüri Ratas, kes väisas kohalikku kooligi.
Läinud ­suvel käis väikesaarte tuuri käigus Kihnus peaminister Jüri Ratas, kes väisas kohalikku kooligi. Foto: Mailiis Ollino

Kaks aastakümmet tagasi renoveeriti juba teist suve Kihnu kooli, millega pidi ühele poole saadama 1998. aasta sügiseks, enne õppeaasta algust. Kui Eesti taasiseseisvus, anti kool vallale ja juba siis oli selge kapitaalremondi hädavajalikkus. 1972. aastal spetsiaalselt koolimajaks ehitatud hoones remonditi suvi varem klassiruumid ja fuajee. Järgmisena uuendati köögiplokki, poiste tööõpetuse klassi, õpetajate tuba ja direktori kabinetti. Välja vahetati sanitaar­sõlmed.

Tollase vallavanema Juhan Vapperi jutu järgi tehti kapitaalremondiga sisuliselt uus kooli­maja, kuna vanast jäeti alles vaid tugiseinad ja osaliselt vana põrandat. Veidi üle viie miljoni kroonisesse ehituseelarvesse mahtus veel uus reoveepuhasti, mageveetrass, elektriküte ja moodne köögivarustus.

Töö pidi olema tehtud 20. augustiks ja nii läkski, sest juba 25. augustil avas uuendatud ­koolimaja toonane Eesti president Lennart Meri. Muide, samal ­päeval ühendati kooli arvutivõrk internetiga.

Märksõnad
Tagasi üles