Vabaühendused võtavad noori praktikale hea meelega

Silvia Paluoja
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
MTÜ Vanem Vend Vanem Õde.
MTÜ Vanem Vend Vanem Õde. Foto: Urmas Luik

Uus kooliaasta koputab peagi uksele. Selle eel jõuab Pärnumaale vabaühenduste liidu algatatud kogukonnapraktika programm, mis on juba elujõuline Lääne-Virumaal, Lääne- ja Raplamaal ning laieneb suurematesse maakondadesse ja linnadessegi, sealhulgas Pärnusse.

Vabaühenduste liidu (EMSL) kommunikatsioonijuhi Andrei Liimetsa jutu järgi on kogukonnapraktika koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, et õpilased saaksid ­vabaühenduste juures lühipraktikal töökogemuse ja mõistaksid oma panuse olulisust ühiskonda.

Liit ei ole Pärnumaa koole veel kodulehele kandnud, sest kõnealune programm siin alles stardib, kuid Liimetsa väitel on kinnitatud Koidula gümnaasiumi osalus ja alanud läbirääkimised teistegi koolidega. Vabaühendustest on praktikakohtadele jah-sõna öelnud Maarjakodu, Saar-de käsitöökeskus, Kilingi-Nõmme ­vabaajakeskus Kivake, Pärnu noorte vabaajakeskus ja MTÜ Vanem Vend Vanem Õde.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles