Galerii: Waldhofi ärihoone nurgakivi asetamine

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna asetati nurgakivi Pärnus Papiniidu kvartalis kerkivale ja detsembris valmivale ligikaudu 2500ruutmeetrisele Waldhofi ärihoonele.

Nurgakivi asetamise tseremoonia avasid prussi läbisaagimisega kõigi tähtsate osaliste esindajad, kes meeneks said sümboolse prussi meenutava meene. Arendajate Kristo Kogeri ja Reimo Metskülla sõnutsi on projekti eesmärk luua Pärnusse ettevõtluskeskus. Arendajate väitel tekivad ärikeskusesse lisatöökohad, sest uude keskusse ei koli ettevõtted üksnes olemasolevatest ruumidest, vaid mujaltki.

Investeeringu ligikaudne maksumus on kolm miljonit eurot.

Ärihoone üüripind on 2450 ruutmeetrit. Neljakorruselisse ehitisse on projekteeritud nii büroo-, äri- kui ka stock-office-tüüpi pinnad. Kompleksi territooriumile rajatakse 100kohaline asfalditud parkla. Kogu ärikvartali kinnistu suurus kokku on ligemale 9000 ruutmeetrit.

Hoone arendaja on Riia 92 OÜ. Ehitise projekteeris arhitektuuribüroo Control AB OÜ. Sisearhitektuuri on välja töötanud Kuldne Muna OÜ. Ärihoone kerkib aadressil Suur-Jõe 63.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles