Toomas Kuter saabus Kasahstanist

Toomas Kuter koos Kasahstani legendaarse laulja Bibigül Tulegenovaga.

FOTO: Erakogu

Eelmisel nädalal saabus Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise vokalistide konkursi korraldaja Toomas Kuter Kasahstani pealinnast Astanast, kus toimus viies Bibigül Tulegenova nimeline rahvusvaheline ooperilauljate konkurss.

Tulegenova oli nõukogude ajal üks silmapaistavamaid kasahstani lauljaid. Koloratuursopran on praegu 82aastane ja teda peetakse Kuteri sõnade kohaselt lausa rahvuskangelaseks. Koos tütrega lõi lauljatar omanimelise konkursi, millel on Kesk-Aasia regioonis märkimisväärne kõlapind.

Konkursil osales 45 lauljat. Kuter nentis, et ehkki Taevi konkursi tase on kõrgem, oli kuulda palju säravaid hääli, eriti tenorite hulgas. “Korraldajad saavad suure otsetoetuse presidendilt, mis lubab üritust korraldada suurejooneliselt. Tekkis palju uusi kontakte. Loodan, et Kasahstanist pärit tenorid osalevad 2013. aastal Taevi konkursil,” rääkis Kuter.

“Kasahhide huvi suhelda läänega on suur, peale minu olid esindajad Saksmaalt, Itaaliast ja Leedust. Loodan, et koostöö areneb. Regioon on väga rikas, suurepäraste häältega. Taevi konkursil on juba osalenud Nurlan Bek 2003. aastal, kes praegu laulab Moskva Suures teatris,” lisas Kuter.

Toomas Kuter on sel nädalal teel Moskvasse, kus ta esineb Ukraina kultuurikeskuses vanal Arbatil, loomingulisel õhtul Gorki nimelises kirjandusinstituudis ja festivalil “Tušino muusikaline sügis”.

Kuterile määrati linna 2011. aasta muusika aastapreemia Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise vokalistide konkursi korraldamise ja Verdi ooperi “Attila” lavastuse produtseerimise eest 2011. aasta Pärnu rahvusvahelisel ooperifestivalil “Promfest”.

Tagasi üles