Kuigi Keskerakonda loetakse Pärnu provintsipoliitikas praegu kõige suuremaks luuseriks, pole see päris nii. On veel üks erakond, mis suudab Keskerakonnaga kaotajatiitlile konkureerida. Sotsid.
Mäletatavasti suutsid nad tänu sisenägelustele volikokku viia vaid kaheliikmelise esinduse. Epp Klooster kogus 282 ja Jüri Tamm 136 häält. Toonane riigikogu liige Tamm volikokku ei tulnud ja edasi sai pea poole vähema häälte arvuga asendusliige.
Volikogu aseesimees Epp Klooster peatas hiljuti oma volitused, et võtta võimalus enda kallal abikaasa kohtuloo pärast lõugu lõksutada, ja temagi asemele tuleb keegi.
Seegi on esma- ja erakordne Pärnu taasiseseisvumisaja linnavalitsemises, et volikogu liikme mandaadi saanud erakonna kahest esindajast kumbagi pole linnaasju otsustamas. Mida mõtlevad need inimesed, kes kahe aasta eest sotsidele hääle andsid?
Parteipoliitilise degeneratsiooni puhul torkab silma volikogu kui kummitempli jätkamine. Eriti võis seda märgata maotu ja eesmärgitu 2025. aastani koostatud arengukava kriitikavabal heakskiitmisel.
Hoian töölaual väljalõiget Tartu Postimehest (3.12.2009), kus on Tartu linnavolikogu IRLi fraktsiooni toonase esimehe Jüri Kõre (praegu Tartu abilinnapea) artikkel. Tsiteerin selle lõpuosa: ”Parteiline esindusdemokraatia ei võimalda ilmselgelt eri subjektide huvide arvestamist ja kui osalus-(otse)demokraatia pole mingitel põhjustel võimalik, siis on vähemalt osaliseks lahenduseks võimu teostavate subjektide ringi laiendamine.
Ärme unusta, et liidud polnud edukad ainult valdades, vaid ka ühes Eesti suuremas linnas Pärnus. Pärnus saame tegelikult lähiaastatel vastuse küsimusele, kas palju pruugitud loosungil ”Koos suudame paremini!” on Eesti kommunaalpoliitikas kohta või mitte.”
Parteilise esindusdemokraatia kohalt on Kõre kirjutatu Pärnus täkkesse läinud. Kõre esitatud küsimusele pole viimased kaks aastat meie linnas veel vastust andnud.