Autosportlased kihutasid Vasalemma krossirajal

Pärnu autosportlane Ainar Arula kihutas Vasalemma krossil vabaklassis esimese auhinna vääriliselt. Foto: Pille Russi

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja seitsmendal etapil jahtisid nelja masinaklassi võistlejad Vasalemma rajal Pärnu Reval Auto auhindu ja krosskardisõitjad kihutasid Eesti karikavõistluste arvestuses.

Esikveoliste autode finaalis tuiskas esimesena finišisse Aivo Ojala (Honda Civic), teise koha sai Martin Kutser (Volkswagen Golf). Vabaklassis tuli etapivõitjaks Ainar Arula (Mitsubishi Lancer Evo 6), kes edestas lähimat jälitajat Arvo Aardet (Subaru Impreza) veenva ülekaaluga.

Tagaveoliste autode RWD-klassis võitis Vasalemma krossi Henri Puhmas (Audi Coupe), teisena lõpetas Silver Viilas (BMW 318) ja kolmas oli Martin Tomson (VAZ 2107).

Rahvakrossi arvestuses oli taas kiireim Margus Suigusaar (Opel Astra), teise auhinna vääriliselt kihutas Erki Külvi (Honda Civic) ja kolmandana ületas lõpujoone Ivo Uutar (Peugeot 205GTI). Karikasarja liider Vahur Kupper (Opel Kadett) võitis kvalifikatsiooni, kuid pidi finaalsõidu masinarikke tõttu liidrikohal katkestama.

Krossikartide võidukihutamisel pani oma paremuse maksma lõunanaaber Davis Tobiass, teise koha teenis Laur Langeproon ja kolmanda Karl Martin Miliste. Võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis tuiskas esimesena finišisse Silver Viilas, tema kannul Aivo Ojala ja Martin Kutser.