Õpetajate ametiühingu liikmed süüdistavad koolijuhti aastatepikkuses terroriseerimises

  • Saaga sai alguse umbes kahe aasta eest, kui 24 Rääma kooli õpetajat juhtisid koolijuhi tähelepanu vajadusele asutuses mõningaid muudatusi teha.
  • Kogu esimese aasta ootasid õpetajad endi kinnitusel koostööd, mida aga ei tulnud. Ametiühingu liikmed näevad sel ­osaliselt süüd Joa diktaatorlikus juhtimisstiilis.
  • Pöördumise kohaselt lubab direktor endale mittesobivate õpetajate peale karjumist, sõimu, halvustamist ja alan­damist.
  • Niivõrd tõsiste süüdistuste puhul võib tekkida küsimus, kuidas pingeline olukord on saanud nii kaua kesta.

Rääma põhikooli direktori Elmo Joa pihta on lendu lastud tõsised süüdistused. Joa ise ütleb, et tegu on suures osas pahatahtliku laimuga.

FOTO: Urmas Luik

Ühes väikeses Pärnu põhikoolis on koolipere tõsiselt riidu läinud. Pool kollektiivist on esitanud direktorile juba kolmanda umbusaldusavalduse, põhjenduseks tõsised vead kooli juhtimises, töökiusamine ja manipulatsioon.

Tellijale

Koolijuhi sõnutsi on tegu laimuga, linnavalitsus aga leiab, et mõni pöörduja ei pruukinud teadagi, millele alla kirjutab.

“Koolimajas valitseb hirm, õpetajad käivad ringi, telefon salvestamiseks valmis, sest iial ei tea, millal tuleb direktori järg­mine rünnak,” seisab dokumendis, mille allkirjastanud pea pool ­õpetajaist.

Tagasi üles