Mööda ei saa minna Endla administraatorist Ain Miilbergist, kes on aidanud balli kuupäeva valikul, ruumide korraldamisel ning mõistnud eri aastatest tulenevaid eripärasid ruumide sisustamisel.
Aastast 2005 on dirigent olnud Rein Vendla, kelle juhitud Pärnu noorte puhkpilliorkester on meeleolukas ja nõuab nii mõneltki külaliselt kodus tantsusammude õppimist.
Siinkohal tuleb tunnistada, et koduste tantsutundide puhul on põhirõhk vanematel, eriti emadel. Rahaliselt on peo eelarvet peale õpetajate toetanud Pärnu linnavalitsus haridusosakonna kaudu, Pärnu Vanalinna põhikool ning teised. Kuna tegu on mittetulundusliku, kuid kuluka üritusega, rahastavad balli suures osas õpilased ja nende vanemad.
Erilise panuse balli õnnestumisse annavad õpilased, kes on selle peo kohta teavet jaganud nii silmast silma, kooliraadiote kui -lehtede kaudu.
Aktiivsemaid klubi liikmeid tunnustas eelmisel aastal isegi rahvastikuminister Urve Palo oma tänukirjaga kodanikuaktiivsuse eest.
Pidulik ja südamlik
Miks tulla ajalooklubi jõuluballile? Raeküla gümnaasiumi abiturient Marian Vares vastas nii:
„Tüdrukule pakub ball võimaluse panna selga tõeline peokleit, leida nägus kaaslane, olla heas seltskonnas ja keerutada mõni tants. Ajalooklubi ball on see, mis mulle juba viiendat korda õpetab, kummal käel peab tüdruk poisil olema, millised on riietumise etiketi nõuded (mitte just iga päev ei saa tüdruk pikka kleiti kanda) ja seltskonnatantsude põhisammud.
Ball on mulle andnud igal aastal ühe tõeliselt meeldejääva õhtu eri esinejate ja Pärnu linna noortega. Balliga tähistame ka jõule, natuke teistmoodi - selline pidulik, aga samal ajal südamlik üritus. Õpetused iseseisvaks eluks.”
Kel ajalooklubi tegemiste vastu nüüd suurem huvi tekkis või kes soovib 23. detsembri ballist kindlasti osa saada, palun ühendust võtta kas mõne tuttava klubiliikme või minuga e-posti teel madissomelar@gmail.com.