Šiauliai noored muusikud annavad Pärnus kontserdi

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Šiauliai muusikakooli rahvapilliorkester.
Šiauliai muusikakooli rahvapilliorkester. Foto: Erakogu

Laupäeval, 15. oktoobril kell 13 annavad Pärnu kontserdimaja kammersaalis tasuta kontserdi Šiauliai muusikakooli kaks orkestrit, pakkudes läbilõike leedu rahvamuusikast ja keelpillimuusikast barokist tänapäevani. 

Šiauliai muusikakool toob Pärnusse rahvapilli- ja keelpilliorkestri.

Rahvapilliorkestris mängib 20 õpilast, instrumentideks on kandled, birbined, lamzdelised ja teised leedu rahvapillid. Rahvamuusikaorkestrit juhatavad Lora Andriuškienė ja Darius Daknys. Orkester on vabariiklike konkursside võitja, 2010. aastal esitati nad Kuldse Linnu nominendiks kui Leedu parim lasteorkester. Orkester esineb tihti koolides, linnaüritustel ja Leedu ning rahvusvahelistel festivalidel.
 
l1995. aastal loodud keelpilliorkestris mängivad õpilased alates 5. õppeaastast ja iga aastaga jääb üha enam muusikakooli lõpetanuid orkestrisse mängima. Orkester on saavutanud palju auhindu nii Leedu kui välismaa festivalidel ja konkurssidel ning esines 2005 ja 2009 Leedu tantsu- ja laulupeol. Teda kutsutakse tihti esinema koolidesse ja linna üritustele.
 
Pärnu kontserdil astub solistina üles Kristina Kuprytė kandlel. Ta on lõpetanud Leedu muusikaakadeemia ja on andnud soolokontserte nii Leedus kui välismaal.

Šiauliai muusikakooli kollektiivid tulevad külla Pärnu muusikakoolile, kellega neil on sõprussidemed selle aasta veebruarist.

“Meie muusikakool oma tasemeõppe, diferentseeritud hindamise ja uudsusega meeldis neile väga, samuti Pärnu kontserdimaja. Nüüd jagavad Leedu külalised Pärnule kingituseks muusikat,” ütles Pärnu muusikakooli direktor Karin Veissmann.
 

Märksõnad

Tagasi üles