Galerii: Paikusel korraldati taas Kerese mälestusturniir

Joosep Laik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Laupäeval toimus Paikuse põhikoolis juba kolmas maleturniir  Paul Kerese mälestuseks.

“Paikusele tulnud maletajate tase oli väga kõrge. Septembri lõpus toimub Gruusias Batumis järjekordne maleolümpia, mis on olulisim võistkondlik maleturniir. Peagi Adžaaria pealinnas võistlevast Eesti koondisest oli Paikusel kohal kolm viiendikku. Seda nii nais- kui meeskonnast,” rääkis turniiri korraldaja Kaido Külaots.

Naiste koondislastest olid võistlustules esinumber Mai Narva, tema õde Triin ja Monika Tsõganova. Meeste koondislastest istusid laua taha Kaido Külaots, Aleksandr Volodin ja Henrik Haavamäe. Samuti mängisid suurmeistritest veel Meelis Kanep ja Igor Švõrjov.

Esinduslik koosseis tähendas seda, et kellelgi polnud põhjust arvestada kerge teekonnaga. “Pinge säilis kuni viimase, kaheksanda vooru lõpuni,” kõneles Külaots.

Lõpuks kogusid nii Paikuselt pärit ja siin vanematel külas Kaido Külaots kui Aleksandr Volodin 6,5 punkti. Omavahelise partii võitis küll Külaots, kuid esimese lisanäitajana arvestati Buchholzi. Külaotsal oli see napilt parem ja nii võib öelda, et võidukarikas jäi koju. Külaots võidutses Paikusel mullugi.

Suurmeistrid kinnitasid oma kõrget taset, sest kolmanda koha saavutas Viljandis elav Meelis Kanep.

Parima pärnumaalase tiitliga lahkus ülikogenud Endel Kivioja, kellelt mitu korda noorematel maletajatel kindlasti palju õppida on.

Parim Pärnu linna noor oli Markus Hansson, parim Paikuse osavalla noor Romet Rebane.

Turniirist osavõtjatel oli peale maletamise võimalik nautida soliidset väljapanekut Pärnumaa ja kogu Eesti spordiajaloo kohta. Fotonäituse autor oli Paikusel elav spordiajaloolane Heldor Käärats.

Tagasi üles