Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Toomas Raadik vahetas Hiinas kontakte

3 min lugemist
Suurema osa suvest veedab Toomas Raadik kodulinnas Pärnus. FOTO: Urmas Luik

Viimastel hoo­aegadel pealinnas TTÜ meeskonnas mänginud Pärnu korvpalluril Toomas Raa­dikul avanes läinud kuu lõpus võimalus Hiinas Linfenis end rahvusvahelisel turniiril proovile panna ja uusi tutvusi leida.

Tellijale

Intervjuu on sina-vormis, ­kuna autor ja intervjueeritav on ammused tuttavad.

Kuidas sa Hiina turniirile sattusid?

Seal käib igal aastal päris palju meeskondi tuuritamas. Sinna oli kutsutud üks Leedu tiim. Kuna nende sats polnud täis, kirjutas mulle Leedu agent, kellega kunagi Pärnus tutvusin. Küsis, kas olen huvitatud. Väga pikalt ma ei mõelnud, kuna polnud varem Hiinas käinud. Teadsin, et isegi kui turniiri tase pole kõrge, saan huvitava kogemuse ja reis on ­seda väärt.

Milline oli turniiri tase?

Esialgu pidi olema kolm turniiri, aga kaks neist jäeti poliitilistel põhjustel ära. Kohapeal räägiti, et riigitöötajad käivad aeg-ajalt linnu kontrollimas ja nad olid just tulemas kahte linna, kus turniirid pidid toimuma. Seetõttu kaks turniiri ära jäidki.

Kutsutud oli neli meeskonda: Serbia, Austraalia, USA ja Leedu. Tase oli keskmine, mitte just kõige kõrgem. Küll aga oli tugevaid mängijaid. Leedu tiimist olid tuntumad vahepeal Pärnus mänginud Vaidotas Volkus ja Tartus mänginud Evaldas Žabas.

Serbial oli väga kõva tiim, kuuldavasti peamiselt meistriliiga mängijatest kokku pandud. Ameeriklastel oli üks tagamängija, kes mänginud NBAs Houston Rocketsis. Oli paar G-liiga (NBA tütarliiga, L. H.) mängijat ja üks mees oli olnud Inglismaal eest­lase Joonas Järveläineni tiimikaaslane.

Kindlasti tulevad uued ­tutvused ja kas või Hiina kultuuriga tutvumine ­tulevikus kasuks.

Kuidas sul mäng välja tuli?

Jäin enam-vähem rahule. Tiimi üldine tase oli suhteliselt kesine. Läksin küll Leedu eest mängima, aga nii ei läinud. Austraalia pidi tulema kohale profitiimiga, kuid viimasel hetkel ütlesid nad ära. Tuldi kümneliikmelise asendustiimiga ja paluti leedukatelt tugevdust. Nii anti neile mina ja üks leedukas. Kuna Austraalia tiimis pikki nappis, sain mängida nii palju, kui ise tahtsin. Kui küsisin, anti puhkust. Punkte viskasin mängude peale keskmiselt umbes 12.

Kõik mängisid omavahel läbi. Minu tiim oli turniiri nõrgemaid. Võitis kõiki vastaseid üsna kindlalt edestanud Serbia. Teiseks ­tuli Leedu ja kolmandaks meid kuue punktiga võitnud ameerikla- sed.

Lepingut ei pakutud?

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto