Linn peab olema see reguleerija, käskija ja laskja, kes planeerib-kontrollib elanike ja turistide vajadustele vastava jäätmehoolduse toimimist ning astub otsustavaid samme rikkumiste tõkestamiseks. Kes oma kohustust ei täida, tuleb siit kaugemale saata! Kui lisada veel ehitus- ja lammutusjäätmete ning muu koristussodi väga aktiivselt praktiseeritava ebaseadusliku käitlemise probleem, siis on linnal esmaseid tegevusi olukorra parandamiseks juba küllaldaselt.
Praegugi on telefonirakendusi, mida Pärnu peaks kasutama, et linnakodanik, kes näeb viga laita, saab rikkumise pildina jäädvustada ja saata linnale menetlemiseks ning vajaduse korral järelevalveks. Sellist rakendust peaksid Suur-Pärnus kasutama kõik, kes iga päev mööda linna uhavad.
Linna tegevusetuse kõrval on vaja kogukondlikku arusaama lubatust-mittelubatust ja vajalikust-mittevajalikust – alles siis hakkab meie linn tegelikult liikuma parema elukeskkonna suunas.
Leian, et praegu on linna ja kogukonna koostöö puudulik. Linnakodaniku kaasamine on jäänud tagaplaanile. Linn ja tema allasutused peaksid tegema rohkem koostööd Pärnu linna ettevõtetega ja mitte vaatama kõike ainult oma mätta otsast.
Raha, peamiselt selle puudumine, ei saa olla alati põhjus eitava vastuse andmiseks. Kas Pärnu ikka vajab üheksa miljonit eurot maksvat lasteaeda, kui praegu on linnas üle 150 vaba lasteaiakoha? Mulle tundub, et prioriteedid on valed ja mõistlik oleks enne oma kodu korda teha.
Koos Euroopa kaasrahastamise ja fondidega on meil võimalik Pärnu terveks teha ja kõik koos maailma kümne parema tiitlit jahtida, see pole mingi ulme. Olen enam kui kindel, et Pärnu linnavolikogu annaks sellisele tegevusele kindlasti rohelise tule.