Joosep Karlson tegi Aidu veespordikeskuses puhta töö

, veebilehe toimetaja
Joosep Karlson võitis aerutamise Eesti meistrivõistlusel kõik kuus kuldmedalit, mis saadaval olid. Foto: Eesti Aerutamise Föderatsioon

Aidu veespordikeskuses esimest korda toimunud rajaaerutamise Eesti meistrivõistlustel tegi Pärnust pärit Joosep Karlson kanuudel puhta töö, võites kõik kuus ala, kus ta stardijoonele asus.

200 meetri distantsil oli Karlsoni võiduaeg 45,180, 500 meetris 2.17,8 ja 1000 meetris 4.34,992. Kolm kulda võitis Karlson kahesel kanuul Andreas Baumiga: 200 meetrit läbiti ajaga 45,403, 500 meetrit 1.58,5ga ja 1000 meetrit 4.13,711ga.

Noormeeste kaheses süstas said Eesti meistritiitli 1000 meetri distantsil Pärnu sportlased Kevin Poljans ja Martin Eier.

Aerutamise meistrivõistlustel võisteldi kolmel distantsil viies eri paadiklassis. Kokku osales 111 sportlast.

Sel nädalavahetusel võistlevad Eesti parimad aerutajad Leedus, Trakais Balti matšil, augusti lõpus minnakse Portugalis starti maailmameistrivõistlustel.