P, 26.03.2023

Alanud sügishooajal saab osta pileteid kolmele uuslavastusele

Joosep Laik
, reporter
Alanud sügishooajal saab osta pileteid kolmele uuslavastusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
„Tramm nimega iha”, fotol Märt Avandi ja Kleer Maibaum-Vihmar.
„Tramm nimega iha”, fotol Märt Avandi ja Kleer Maibaum-Vihmar. Foto: Gabriela Liivamägi

Endla teater lõpetas suvehooaja eile, 5. augustil „Vedelvorsti” etendusega. Tänasest on võimalik osta pileteid kõigile Endla teatri kuni 29. detsembrini toimuvatele etendustele, mille hulgas kolm uuslavastustki.

Teiste hulgas tulid müüki piletid uuslavastustele „Märter”, „Elu ja armastus”, „Doktor Dolittle” ja viie lavastuse viimastele etendustele. Kuna teater on augusti lõpuni puhkusel, saab pileteid osta ainult Piletimaailma ja Piletilevi kaudu.

13. oktoobril esietendub draama „Märter” (lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ervin Õunapuu). Lavastus räägib üksikemaga kasvanud Benjaminist, kes on esmapilgul täiesti tavaline teismeline, aga keeldub ühtäkki ujumistunnis osalemast. Õpetajad peavad seda teismelise kapriisiks, ema kahtlustab narkootikume ja omal moel on mõlemal õigus – Benjamin on leidnud Jumala. Lõbusast pahaendeliseks arenev „Märter” uurib, kui kaugele ulatub meie tolerants kokkupuutel ekstremismiga. Laval Sander Rebane, Ireen Kennik, Birgit Landberg (Must Kast), Priit Loog, Lauri Mäesepp, Meelis Rämmeld, Tambet Seling ja Karin Tammaru.

3. novembril esietendub draama „Elu ja armastus” (lavastaja Aare Toikka). Irma Vainu on 19aastane neiu, kes äsja oma kodualevikus gümnaasiumi lõpetanud ja nii head lõputunnistust kui temal, polnud mitte kellelgi. Kuigi Kalmu Eedi pakub Irmale oma südant, sõidab Irma sellegipoolest linna, et õppida ja haritud naiseks saada. Seal kohtub ta aga Rudolf Ikkaga. Laval Saara Nüganen, Märt Avandi, Ott Raidmets, Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Kadri Rämmeld ja Ago Anderson.

12. detsembril esietendub seikluslik lastelavastus „Doktor Dolittle” (lavastaja Oleg Titov). Doktor John Dolittle on auväärne ja lugupeetud arst, kes armastab väga loomi. Kuna aga terve tema kodu on neid täis, siis lõpetavad patsiendid doktori juures käimise. Õigupoolest sobib see doktorile üsna hästi, sest nüüd algab seiklus, mille käigus satub loomade keelt oskav doktor ning tema karvased ja sulelised sõbrad nii Hispaania härjavõitlusareenile kui kaugel lõunameres asuvale Ämmalahvi saarele. Laval Tambet Seling, Ireen Kennik, Priit Loog, Lauri Mäesepp, Jane Napp, Meelis Rämmeld, Karin Tammaru ja Nils Mattias Steinberg.

Sel sügisel on viimane võimalus näha muusikalist koguperelavastust „Alice Imedemaal” ja dokumentaallavastust eestlusest „45 339 km² raba” (algupärase dramaturgia auhind 2017). Mängupuhkusele lähevad draama „Tramm nimega Iha” (Endla publikulemmik 2016), romantiline komöödia „Peaaegu armastus” ja komeedia del norte „Pulli kirves”, mille 108. hooaja ainukesed etendused toimuvad septembris ja oktoobris.

Märksõnad
Tagasi üles