Mees metsast lõi Kaspar Taimsoo maailmarekordi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Endine profivõrkpallur Sven Saarpere püstitas laupäeval Vallikäärus kiikingu uue maailmarekordi, tõustes üle võlli 7,33 meetriste aistega kiigel.

FOTO: Lilli Tölp /

Aasta jooksul kolm korda kiikingus maailmarekordi ületanud Sven Saarpere tunnistas, et pole selle nimel teinud ühtegi trenni.

“Ei ole käinud jõusaalis kükke tegemas,” tunnistas ta päev enne järjekordset rekordiüritust läinud reedel.

Veel imekspandavam on, et üle võlli kiikumises hakkas ta võistlema aasta eest, mullu suvel, ja alustas Eesti rekordi purustamisega, kui kiikus üle võlli 7,13 meetri pikkuste aiste vahel.

Maailmarekord kuulus 2015. aastast Eesti ühele paremale sõudjale Kaspar Taimsoole, kes oli üle võlli kiikunud 7,15meetriste aiste vahel. See saavutus kanti Guinnessi raamatusse ja on seal praegugi. Ent Eesti rekordiks seda ei loetud, kuna polnud sooritatud võistlustingimustes.

Tegeva profisportlasena olla Taimsoo pärast rekordi püstitamist öelnud, et spetsiaalse treeninguta keegi tema saavutust üle ei löö, või kui lööbki, siis on see keegi “mees metsast”. Nüüdseks on Saarpere selle tulemuse üle kiikunud 18 sentimeetriga.

“Tuleb välja, et ma olengi mees metsast,” naeris Saarpere. “Töötan metsaveotraktoril ja olen Tihemetsast pärit. Seega metsast mis metsast ja trenni ka pole ­otseselt kiikingu pärast teinud.”

Tagasi üles