Jetisportlased pakkusid põnevat vaatemängu

Runabout-klassi sõitjad sööstavad veele.
Runabout-klassi sõitjad sööstavad veele. Foto: Eesti jetispordi liit

Teravaid elamusi nautivad tehnikaspordifännid said kahel päeval jälgida jetispordi Põhjamaade meistrivõistluste medaliheitlusi Pärnu jõel. Kokku selgus paremus 11 arvestuse ja kodupubliku rõõmuks võitsid Eesti sportlased 14 pjedestaalikohta.

Eliitsõitjate Ski GP1-klassis krooniti meistriks kolmest sõidust kaks võitnud ja korra teisena lõpetanud Marten Männi. Hõbemedali sai norralane Ulrik Berntsen ja pronksile tuli Barnabas Szabo Ungarist.

Naiste GP1-klassis pani Pärnu jõel oma paremuse maksma maailmameistrivõistlustel sarjas teist kohta hoidev rootslanna Emma-Nellie Örtendahl, kes kõigis sõitudes esimesena finišisse kihutas. Teiseks tuli Kätriin Nilbe ja kolmanda poodiumikoha hõivas 17aastane pärnulanna Jasmiin Üpraus.

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis õppiv 17aastane Jasmiin Üpraus kihutas kodujõel Põhjamaade meistrivõistlustel pronksmedali vääriliselt. Foto: Eesti jetispordi liit

Klassis Ski GP2 tuli Põhjamaade meistriks Daniel Svae Andersen Norrast, järgnesid Karlins Zurins Lätist ja pronksmedali teenis Pärnu jetispordi eestvedaja Egon Üpraus klubist Stingray Extreme. Kolmanda medali tõi nädalavahetusel Üprauside perekonda Ralf, kes Runabout GP2s teenis rootslase Samuel Johanssoni järel ja leedulase Tomas Gurksnyse ees hõbedakarva autasu.

Runabout GP1s võitis Eesti sportlane Anton Pankratov laupäeval kaks sõitu, kuid pidi pühapäeval tehniliste probleemide tõttu katkestama. Põhjamaade meistriks krooniti rootslane Johan Johansson, Pankratovile kuulus hõbe ja pronksivääriliselt sõitis Erki Laiakask.

Ski Veteran GP1 klassis oli parim Janis Uzars Lätist, võitjale järgnesid Andres Kalmer ja Marek Kadak. Ski GP3s võitis Pärnu jõel esikoha maailmameister Barnabas Szabo, teine oli Oliver Liseth Norrast ja kolmas Felix Helgeson Rootsist. Runabout GP3 klassis oli parim Margus Kesküla, teise koha sai rootslane Edvin Samuelsson ja kolmandaks tuli Heigo Hummel.

Runabout GP4 meistritiitli võitis taanlane Rasmus Koch Hansen, teise koha sai Mattias Siimann ja kolmandaks tuli Samuel Johansson Rootsist.

Junior GP4 klassis oli parim Oliver Koch Hansen Taanist, järgnesid Mattias Siimann ja Edvin Samuelsson Rootsist.

Ski Junior GP3s kuulus kaksikvõit norralastele. Kulla teenis Theodor Liseth, hõbeda sai Martin Jacobsen ja pronksile tuli eestlane Mattias Reinaas.

Mõlemal võistluspäeval pakkusid sõiduvoorude vahel nauditavat vaatemängu freestyle’i jetisõitjad Venemaalt ja Soomest. Esimese auhinna vääriliseks hindas asjatundjate žürii Pentti Keinäneni esituse.