Sisukord
Kultuur
Paberleht

Kontserdimajas mängisid noored tiigrid, ületades seni kuuldut

5 min lugemist
Paavo Järvi surus Pärnu kontserdi lõpus kätt Philippe Aïche’il, kes Pariisi orkestri kontsertmeistrina teeb tänavu Järvi palvel sama tööd ka Eesti Festivaliorkestris, kuna Florian Donderer ei saanud sel korral festivalil ja turneel osaleda. FOTO: Kaupo Kikkas

Ammu on teada, et parim ja üldjuhul tõde sisaldav reklaam on see, mis levib suust suhu – seda võib usaldada. Liikusid lood ja laulud sellest, et üks tänavustest Londoni Promenaadide kontsertidest on Eesti (Pärnu) Festivaliorkestri (EFO) teha. Tean Paavo Järvi kohta oma valdkonna maailma tipptegijate seas, kuid EFO viimine Royal Albert Halli tundus uskumatuna.

Tellijale Tellijale

BBC Proms on Londoni suvine kontserdihooaeg, mis kestab kaheksa nädalat (tänavu 12. juulist 8. septembrini) ja iga päev toimub seal vähemalt üks kontsert, mõni päev isegi kaks. Royal Albert Hall on saal, kus on 5272 istekohta, ent kus erilise elamuse nimel lepi- takse seisukohagagi. Ei maksa siis imeks panna, et soov seal esineda on maailma iga tipporkestri ja ­-dirigendi unelm ja eesmärk.

14.08.2018 16.08.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto